Čepice Rangersov za hat-trick v Bostonu so redek prizor in pogumna poteza gostujočih navijačev. Artemi Panarin je tretji gol zabil prav v zadnji minuti večnega hokejskega derbija. Foto: Reuters

Kar tri gole je zabil prvi ostrostrelec Newyorčanov Artemi Panarin, ki je zdaj pri že 41 zadetkih v sezoni. V vratih je Jonathan Quick zbral 24 obramb in prišel s tem do 391. zmage v karieri, s čimer se je postavil ob bok Ryana Millerja kot ameriški vratar z največ zmagami v Ligi NHL. Predvsem pa so Rangersi tretjič v sezoni premagali Boston in ohranili vodstvo v Metropolitanski skupini, v kateri jim za vrat diha Carolina.

"V hokeju se je težko osredotočiti na to, ali želiš biti tretji ali prvi," je Panarin zavrnil razmišljanje, da je v ospredju boj za čim boljše izhodišče v prihajajoči končnici. "Vsako tekmo igraš samo za zmago, za ta neverjetni občutek, ko se zbudiš," je svojo motivacijo pojasnil 32-letni Rus, ki lovi mejo stotih točk. Z 41 goli in 56 podajami na 70 tekmah je pri 97 točkah.

Quick: Za zmago je potrebna cela ekipa

"391 zmag za vratarja pomeni, da sem v teh letih igral z veliko dobrimi igralci," je ob izenačenju ameriškega vratarskega rekorda dejal Quick, ki je levji delež kariere in zmag dosegel v dresu Los Angelesa. Los Angelesu je tudi odločilno pomagal pri naslovih prvaka 2012 in 2014.

Jonathan Quick doživlja pri Rangersih drugo pomlad in hkrati statistično potrjuje, da je eden najboljših ameriških vratarjev v zgodovini. Foto: Reuters

"Za zmago na tekmi je potrebno veliko, kajne? Potrebuješ trenerja, štiri napade, šest branilcev, zato sem imel srečo, da sem igral z veliko odličnimi igralci, in hvaležen sem jim za vloženo delo, da sem lahko to dosegel," se je vsem zdajšnjim in predvsem nekdanjim soigralcem zahvalil Quick, ki je lani spomladi po šokantni menjavi prišel do tretjega naslova v dresu Vegasa, letos pa blesti v dresu kluba, za katerega je navijal kot otrok iz sosednjega Connecticuta.

Nashville v gosteh nadigral Florido

Carolina je šele z golom Setha Jarvisa v podaljšku ugnala Philadelphio s 3:2 in ohranila pritisk na Rangerse. V boju za končnico je pomembno zmago dosegel Detroit, ki je z dvema goloma povratnika Dylana Larkina premagal moštvo NY Islanders s 6:3.

V Zahodni konferenci se nadaljuje izredni točkovni niz Nashvilla, ki je v gosteh nadigral Florido s 3:0, s čimer so Plenilci podaljšali točkovni niz že na 16 tekem. Panterji so s tem zapravili priložnost, da se tudi oni približajo Kosmatincem zgolj na točko zaostanka v boju za primat v Atlantski skupini. Vseeno so Predsi še vedno zgolj na mestu za wild card na Zahodu, saj ima vodilna trojica klubov Centralne divizije kar sedem točk več.

S slovenskega stališča so pomembne tekme v Pacifiški skupini, v kateri je Edmonton pričakovano in zlahka nadigral Buffalo z 8:3, medtem ko je Vegas z nekaj težavami doma le ugnal Seattle s 3:1.