Philadelphia je prvi nosilec Vzhoda. Foto: Reuters

Philadelphia je v Torontu z zadetkom Matta Niskanena na začetku zadnje tretjine povedla s 3:1 in držala prednost dveh zadetkov vse do 56. minute. Islandersi so priključek ujeli po golu Brocka Nelsona v 56. minuti, 93 sekund pozneje pa je podaljšek izsilil Derick Brassard. Srečanje je v 13. minuti podaljška odločil Scott Laughton.

V Edmontonu je bil junak Vancouvra vratar Thatcher Demko, ki je zbral kar 42 obramb v svojem prvem nastopu v končnici od začetka tekme. Brock Boeser je izenačil izid v drugi tretjini le 24 sekund po vodstvu Vegasa in podal za zmagoviti gol Eliasa Petterssona v 44. minuti. Razmerje v strelih na gol je bilo 43:17 v korist Vegasa.