Kris Letang je po krasni samostojni akciji zadel za 2:1. Foto: AP
Hokejisti Edmontona so z 2:1 premagali Detroit in se zavihteli na vrh lestvice Lige NHL, kjer imajo po osmih odigranih tekmah sedem zmag in en poraz (14 točk). Foto: AP

Pittsburgh sezone ni začel najbolje, na prvih treh tekmah je utrpel dva poraza, premoč je moral priznati Buffalu in Winnipegu, odtlej pa je po zaslugi odlične forme napada – ekipa je trikrat na osmih tekmah zadela po sedem golov – nanizal že pet zmag zapored.

Nazadnje v noči na soboto, ko so s 4:2 premagali Dallas. V prvi tretjini gledalci niso videli zadetka, v drugi pa so prvi mrežo zatresli gostje iz Teksasa, ko je Roope Hintz iz bliskovitega protinapada plošček spravil med nogama vratarja Matta Murrayja.

Toda Pittsburgh je še pred koncem tretjine izid izenačil prek Jareda McCanna. V 7. minuti zadnje tretjine je gostitelje v vodstvo popeljal Letang, ki je lepo preigral dva branilca, nato pa ukanil še vratarja Antona Hudobina. Krasna samostojna akcija!

Hokejisti Washingtona so se znesli nad New York Rangersi. Foto: Reuters

Na +2 je slabe štiri minute pozneje povišal Patric Honrqvist, ki je plošček preusmeril v mrežo po strelu Briana Dumoulina z modre črte.

Za napeto končnico je vseeno poskrbel John Klingberg, ki je zaostanek Dallasa zmanjšal na 3:2. Gostje so vneto iskali izenačujoči zadetek, iz igre so potegnili vratarja in poskusili s številčno prednostjo doseči še tretji zadetek na tekmi, a zaman. 22 sekund pred zadnjo sireno je s polovice plošček v prazno mrežo za končnih 4:2 poslal Letang.