Zach Hyman je s petim golom v končnici prevesil tehtnico na stran Edmontona. S po 3 točkami sta bila pri Naftarjih sicer najučinkovitejša Leon Draisaitl in branilec Duncan Keith. Foto: Reuters

Po kar 15 golih na uvodni tekmi "bitke za Alberto" je bilo tokrat na drugi tekmi v Calgaryju le 8 zadetkov. Znova se je začelo po okusu domačih navijačev, že na začetku 7. minute je bilo 2:0, po golu Tylerja Toffolija v 23. minuti pa so Flamsi povedli s 3:1.

A kapetan Edmonton Connor McDavid je z novo mojstrovino že čez minuto vrnil udarec in ohranil tekmo odprto. Odločila je igra posebnih postavitev: branilec Evan Bouchard je ob številčni premoči Naftarjev izenačil v 36. minuti, nato pa sta mreži mirovali vse do 51. minute.

Ob power-playju je Calgary naredil grobo napako, izgubljeni plošček je v svoji tretjini pobral Zach Hyman, ki je po hitrem solonapadu matiral Jakoba Markstroma za 4:3 za sploh prvo vodstvo Edmontona v seriji. Čez dve minuti je vratar Oilersov Mike Smith za svojim golom hitro zbil plošček ob ogradi, noben Flames ga ni prestregel in vzel ga je Leon Draisaitl, nemški golgeter pa ni okleval in zabil za končnih 5:3 ter izenačenje sosedske serije.

33-letni Finec Raanta ima za seboj skoraj desetletje igranja v NHL-u, a v končnicah je do letos zbral le 5 nastopov, pri čemer ni zmagal niti enkrat. A letos je Raanta bil skupaj z Dancem Frederikom Andersenom najboljši vratarski par v rednem delu sezone, formo pa je prenesel tudi v končnico. Foto: AP

Že v Raleighu ključen gol ob igralcu manj

Prekaljeni Antti Raanta je bil junak 2. tekme v Raleigu. Finski čuvaj mreže je ubranil vseh 21 strelov NY Rangersov in omogočil Carolini zmago z 2:0, kar je tudi izid serije.

Najboljša ekipa Vzhoda je unovčila prednost domačega ledu na prvih dveh tekmah. Raanta je blestel v vratih, ključni gol pa je ob igralcu manj dosegel Brendan Smith, kar je bil njegov prvi zadetek v končnici. Podajalec uvodnega gola Sebastian Aho je v zadnji minuti z zadetkom v izpraznjena vrata Newyorčanov potrdil vodstvo Caroline v seriji z NY Rangersi. Tretja tekma bo v New Yorku v nedeljo ob 21.30.

3:5 (2:1, 1:2, 0:2)
Stone 4., Ritchie 7., Toffoli 23.; Keith 14., McDavid 24., Bouchard 36., Hyman 51., Draisaitl 53.
Obrambe: Markstrom 35; Smith 37.

Nedelja ob 2.00:
ST. LOUIS – COLORADO 1:1

V okrepljenem tisku stanje v zmagah; igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.