Med tekmo je Jonathan Quick še zaustavil poskuse Victorja Olofssona, v končnici pa je 24-letni Šved zatresel mrežo vrat, ki jih je predtem zapustil ameriški vratar. Foto: AP

Na izenačeni tekmi so v 22. minuti povedli gostje iz Kalifornije, sedmič v sezoni je bil natančen Šved Adrian Kempe, ki je z Austinom Wagnerjem in Blakom Lizottom postal gonilna sila točkovnega niza Kingsov. Sledil je preobrat Sabrsov, za kar sta poskrbela branilca Rasmus Ristolainen in Marc Scandella.

AK11 z edinim strelom blizu gola
Tik ob izteku druge tretjine je bil najbližje zadetku na tekmi Anže Kopitar, ko je zagrozil s sicer edinim strelom na tekmi. V zadnji tretjini je Los Angeles pritiskal, a izenačenja ni bilo, saj je bil suveren čuvaj mreže Carter Hutton, zaman so bila tudi dobra posredovanja Jonathana Quicka, ki je ob koncu prepustil mesto šestemu napadalcu gostov.

Eichel podaljšal točkovni niz na 18 tekem
Victor Olofsson
je gol dosegel v izpraznjena vrata, podal mu je kapetan Buffala Jack Eichel, ki je tako še na 18. zaporedni tekmi prispeval vsaj točko! A še ni bilo konec, saj je pol minute pred koncem končni izid postavil Dustin Brown. Razmerje strelov v okvir je bilo na koncu 28:27 za Sablje, ki so se vsaj začasno povzele na 2. mesto Atlantske skupine.

Pred božičem še s prvaki
Predzadnji klub Pacifika in Zahodne konference se tako s porazom vrača domov v Los Angeles, kjer Kralji pred božičem gostijo še prvaka St. Louis.

Zmagi vodilnih ekip NHL-a
Na ledenih ploskvah Lige NHL je bilo na sporedu še 12 tekem. Vodilna ekipa Washington je dosegla deseto zmago na zadnjih dvanajstih tekmah in v domačem hramu s 3:1 premagala Tampo Bay. Za Capitalse so zadeli Čeh Radko Gudas, Rus Dmitrij Orlov in Nic Dowd, za gostujočo zasedbo pa je edini gol prispeval ruski napadalec Nikita Kučerov, ki je dosegel 200. zadetek za Strele.

Prvak St. Louis je še utrdil vodstvo v Zahodni kanadi, saj so Bluesi zanesljivo zmagali pri San Joseju s 5:2. Izkazali so se dvakratni strelec kapetan Alex Pietrangelo, dvakratni podajalec Jaden Schwartz in vratar Jake Allen, ki je zbral 34 obramb.