Veselje Mika Zibanejada in Chrisa Kreiderja ob golu slednjega za 2:0 že po osmih minutah sedme tekme, kjer so Rangersi nadzorovali potek tekme od začetka do konca. Foto: AP

Prvi strelec Rangersov Chris Kreider je zadel dvakrat, Adam Fox in Andrew Copp sta prispevala po gol in podajo, medtem ko je vratar Igor Šestjorkin ubranil 38 strelov Caroline.

Hurikani so na sedmi tekmi doživeli sploh prvi domači poraz v končnici, potem ko so predtem nanizali sedem zmag. Sredi 2. tretjine se je poškodoval še čuvaj mreže Antti Raanto, zaostanek pa se je povečeval. Ko sta Vincent Trochek in Max Domi vlila malce upanja z goloma za 1:3 in 3:5, so Rangersi ekspresno odgovorili z goloma v manj kot minuti.

V finalu Vzhodne konference bodo prednost domačega ledu uživali Newyorčani, saj so 2. nosilci Metropolitanske skupine, medtem ko je bila Tampa Bay le tretja v Atlantski skupini.

NY Rangersi so sicer potrebovali sedem tekem, medtem ko so branilci Stanleyjevega pokala iz 2021 in 2020 že dobro spočiti po "metli" proti Floridi. Modrosrajčniki so se uvrstili v prvi konferenčni finale po letu 2015, ko jih je po sedmih tekmah izločil ravno Tampa Bay.