Filip Chytil je prispeval dva gola za Rangerse. Foto: Reuters

V noči na torek bo v Raleighu znano, katera ekipa se bo uvrstila v finale vzhoda, kjer jo že čaka Tampa Bay.

Ekipa iz New Yorka je tekmo pred domačimi navijači odločno začela in že po desetih minutah z goloma Tylerja Motta in Mike Zibanejada povedla z 2:0, Filip Chytil je na začetku druge tretjine prednost povišal na 3:0.

22-letni češki reprezentant je z drugim golom v istem obdobju popeljal rangerje do prednosti s 4:1, v zadnji je zadel še Artemij Panarin.

Igor Šesterkin je bil eden od junakov zmage. Foto: Reuters

Šesterkin prispeval dve podaji
Blestel je tudi domači vratar Igor Šesterkin, ki je zaustavil 37 strelov in postal peti vratar v zgodovini lige NHL, ki je na tekmi končnice zbral dve podaji.

"Danes mu je uspelo nekaj ključnih obramb. Seveda sta dve podaji izjemni, skušal je priti do treh. Res je izjemen. Ampak tako za nas igra že vse leto," je po tekmi dejal domači trener Gerard Gallant. V seriji je vsaka ekipa zmagala na domačih tekmah, kar je zagotovo prednost za ekipo iz Severne Karoline, ki bo odločilno tekmo igrala na domačem ledu.