Anže Kopitar je ob polomu Kraljev končal sicer le z ratingom -1, ob tem pa je bil s 4 streli v okvir najbolj nevaren gostitelj. Foto: AP

Upanja na nov uspešen hokejski večer v Los Angelesu se je hitro končalo, saj so Kralji naleteli na razigrane in predvsem natančne strelce. Jake DeBrusk je že po dobri tretjini prišel do hat-tricka za gole v 2., 14. in 21. minuti, kar je njegov prvi trojček golov v NHL-karieri.

Bruinsi tresli, Swayman pa zaklenil vrata

Zatem so se Anže Kopitar in soigralci odprli, gostje iz severovzhoda ZDA pa neusmiljeno izkoriščali vsako priložnost. Ob tem svojega večera nista imela ne Jonathan Quick ne Cal Petersen. Na drugi strani je blestel čuvaj mreže Jeremy Swayman, ki je na zadnjih šestih tekmah ubranil kar 97,7 odstotka strelov in poskrbel, da je Boston osvojil 11 od 12 možnih točk.

Prvič v Ligi NHL je Jake DeBrusk dosegel tri gole na eni tekmi in to po vrsti, pri čemer je s tako imenovanim naravnim hat-trickom povedel Boston v vodstvo s 3:0. Foto: AP

Za DeBruskom so mrežo Kraljev zatresli še Patrice Bergeron (32.), Taylor Hall (33.) in Erik Haula (51., 54.). DeBrusk je bil sicer prvo ime tekme, saj je hat-tricku dodal še podajo, Bergeron pa je golu dodal dve podaji.

"Moramo se pogledati v ogledalo"

Kralje naslednja tekma čaka v noči na četrtek, ko bodo gostovali v Dallasu, še vedno pa zasedajo visoko 2. mesto v Pacifiški skupini, kar prinaša neposredno uvrstitev v končnico in prednost domačega ledu v 1. krogu izločilnih bojev.

"Razburjeni smo. Nikoli si ne želiš tako visokega poraza. Moramo se pogledati v ogledalo in se naučiti nekaj iz vseh napak. Smo pa pred tem imeli dober niz, tako da moramo ostati pozitivni, se jutri vrniti na led in se pripraviti na nadaljnje izzive," je za lakingsinsider.com povedal napadalec Alex Iafallo.

Do sedmice tudi Vragi

Sedem golov je za zmago dosegel tudi New Jersey, le da je zadetke za 7:2 proti Vancouvru prispevalo sedem različnih hokejistov. Na Vzhodu je bila pozornost usmerjena v dvoboj Washington – Toronto, ki so ga Javorjevi listi dobili s 5:3, potem ko je bilo še štiri minute pred koncem izenačeno na 3:3. Odločil je gol mladega Šveda Rasmusa Sandina v 57. minuti.