Tampa Bay ostaja med živimi in nadaljuje kandidaturo za novodobno hokejsko dinastijo. Foto: AP

Dvakratni zaporedni prvaki najmočnejše hokejske lige na svetu so se z visoko zmago na prvi domači finalni tekmi vrnili v igro za tretji zaporedni Stanleyjev pokal. Četrta tekma serije se igra prav tako na zahodu Floride, v noči na četrtek ob 2.00.

Tretja finalna tekma Lige NHL za sezono 2021/22 se je sicer začela po okusu gostov. Sicer je bil gol Valerija Ničuškina razveljavljen zaradi ofsajda po ogledu posnetka, a zato je v 9. minuti zadel kapetan Gabriel Landeskog, a nato se je končno razigral napad Strel.

Maroon 5. 34-letni Američan, ki je dvignil zadnje tri Stanleyjeve pokale je takole zadel za 5:2. Foto: AP

Odločili trije goli v osmih minutah sredi tekme

Anthony Cirelli je z nekaj sreče izenačil na začetku 14. minute, še pred iztekom 15. minute pa je že deseti gol v letošnji končnici po lepi kombinaciji zabil Ondrej Palat za izid uvodne tretjine. Na začetku 2. tretjine so Strele hitro povišale, ko so izigrale gostujočo obrambo, neoviran je zadel Nicholas Paul.

Landeskog je sicer ob igralcu več za Colorado znižal na 2:3. A nato je Lightning med 28. in 35. minuti prišel kar do treh golov in odločil tekmo: desetič v "playoffu" je zadel tudi kapetan Steven Stamkos, svoj delež pa sta z goloma prispevala še veterana Pat Maroon in Corey Perry.

Gabriel Landeskog je zdaj pri 11 golih in lovi vodilnega golgeterja končnice Evanderja Kana, ki je za Edmonton dosegel 13 golov. Foto: AP

Nikita Kučerov in Victor Hedman sta vsak prispevala po dve podaji, vratar Andrej Vasilevski pa je za domačo ekipo ustavil 37 strelov. Na drugi strani je Darcy Kuemper prejel pet golov iz 22 strelov, preden ga je med vratnicama zamenjal Pavel Francouz, ki je tekmo končal z devetimi obrambami.

Stamkos: Zdaj smo se vrnili v boj

"Ljudje lahko o nas govorijo, kar hočejo, vendar se mi dobro zavedamo, kaj imamo v slačilnici. Vedeli smo, da bomo na domačem ledu zaigrali drugače, da bomo pokazali navijačem, zakaj smo v finalu, in danes smo prikazali odlično vrnitev," je po tekmi dejal domači kapetan Stamkos.

"V Denverju je težko igrati – tekmec te napade hitro in močno. Vendar tudi mi znamo tako igrati. Zdaj smo se vrnili v boj," je dodal vodja dvakratnih branilcev naslova.