Drugo polovico tekme je za Colorado branil Pavel Francouz. Foto: Reuters

Naftarji so povedli v šesti minuti, v kateri je zadel Evander Kane, a so vodili le 36 sekund, saj je izenačil J. T. Compher. Na začetku srednje tretjine je bilo 4:3 za gostitelje, ki so si nato priborili ogromno prednost, v razmiku ducat minut so zabili trikrat in ušli na 7:3.

Edmonton se ni predal, saj je sam vrnil serijo treh golov, Ryan Nugent-Hopkins je v 53. minuti znižal na 7:6. Lov na izenačenje je preprečil Gabriel Landeskog, vsega 22 sekund pred zadnjo sireno je postavil izid tekme.

Poškodba Kuemperja
Cena Coloradove zmage ni bila ravno majhna, saj se je poškodoval prvi vratar Darcy Kuemper, ki je branil 27 minut, nato se je moral umakniti zaradi poškodbe "zgornjega dela". Trenutno še ni jasno, na kateri tekmi bo spet lahko branil.

Liga NHL, kočnica

Zahod, finale:
COLORADO - EDMONTON - 1:0
8:6 (3:2, 4:1, 1:2)
Compher 6., 27., MacKinnon 16., Makar 20., Kadri 21., Rantanen 25., Cogliano 37., Landeskog 60.; Kane 6., Hyman 20., McLeod 23., McDavid 37., Ryan 44., Nugent-Hopkins 53.
Obrambe: Kuemper 13, Francouz 18; Smith 19; Koskinen 20.

Vzhod, finale, prva tekma, četrtek ob 2.00:
NY RANGERS - TAMPA BAY - 0:0

V odebeljenem tisku je izid v zmagah; igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.