Tampa Bay je prvo moštvo v vzhodni konferenci, ki je napredovalo v drugi krog. Foto: Reuters

Junak večera je bil Nikita Kučerov, ki je dosegel že svoj peti gol v končnici, v 53. minuti je plošček poslal v mrežo za vodstvo z 2:0. Vratar Andrej Vasilevski je zbral 26 obramb. Za moštvo s Floride, ki se bo v drugem krogu pomerilo z Bostonom ali Torontom, sta zadela še 19-letni Mihail Sergačev in Ryan Callahan v zadnji minuti v prazno mrežo.

Toronto je s 3:4 zmagal v Bostonu in znižal prednost Bruinsov v zmagah na 3:2. James van Riemsdyk je v 32. minuti goste popeljal v vodstvo z 1:4, domačim pa preobrat ni uspel. Vratar Tuukka Rask je štiri zadetke prejel iz 13 strelov, zato ga je v nadaljevanju zamenjal Anton Hudobin. Na drugi strani je Frederik Andersen ustavil kar 42 strelov.

Po podaljšku pa se je končala tekma Washington - Columbus. Gostitelji so zmagali s 4:3 in s tretjo zaporedno zmago povedli s 3:2. Odločilni gol je dosegel Nicklas Backström v 72. minuti. V prvi tretjini je zadel tudi za 1:1, ob tem pa prispeval še eno podajo.
Končnica, 1. krog
Vzhodna konferenca:
TAMPA BAY - New Jersey 4:1
3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Sergačev 9., Kučerov 53., Callahan 60.; Maroon 57.
Obrambe: Vasilevski 26; Schneider 35.

WASHINGTON - COLUMBUS 3:2
4:3 (1:1, 2:1, 0:1) - v podaljšku
Backström 14., 72., Kuznecov 24., Oshie 37.; Calvert 11., 25., Bjorkstrand 43.
Obrambe: Holtby 39; Bobrovski 25.
BOSTON - TORONTO 3:2
3:4 (0:2, 2:2, 1:0)
Backes 30., Kuraly 38., Acciari 46.; Brown 7., Johnsson 11., Bozak 31., van Riemsdyk 32.

WINNIPEG - Minnesota 4:1
V odebeljenem tisku je stanje v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.