V NHL-u je vsako leto manj pretepov, iz ekip so izginili nekdanji telesni stražarji in provokatorji, a zato končnica kdaj preseneti s takšnim dvobojem, kot je pretep vodij ekip, kot sta Steven Stamkos za Tampo Bay in Auston Matthews za Toronto. Foto: AP

Živčna tekma v Tampi se je zavlekla vse do 80. minute, ko je 45 sekund pred iztekom prvega podaljška zadel prvi branilec Toronta Morgan Rielly, ki je z ograde sprožil strel mimo številnih igralcev in presenetil pokritega vratarja Andreja Vasilevskega.

Tampa Bayu se je v rednem delu nasmihala zmaga, saj so Strele vodile s 3:2, a nato je minuto pred koncem rednega dela za 3:3 zadel Ryan O'Reilly in izsilil podaljšek. Vroča tema pogovorov je sicer pretep Stevena Stamkosa in Austona Matthewsa v 46. minuti tekme, ko je sodnikom tekma skorajda ušla izpod nadzora. Incident je z grobim naletom v hrbet sicer zakuhal ravno poznejši junak Toronta Rielly, ki je nešportno poslal v ogrado prvega centra Strel Braydna Pointa.

Hamilton osrečil Vrage sredi New Yorka

Podaljšek je odločal tudi na prvi tekmi letošnje končnice na Manhattnu, kjer se je New Jersey po dveh domačih polomih proti NY Rangersom vrnil v igro. Na tekmi z malo golov se je v 12. minuti podaljška proslavil branilec Dougie Hamilton, ki je zabil za 2:1 na tekmi in znižanje v seriji na 1:2.

New Jersey je z zmago pri NY Rangersih poskrbel, da tudi tokrat v 1. krogu končnice za Stanleyjev pokal ne bo niti ene
New Jersey je z zmago pri NY Rangersih poskrbel, da tudi tokrat v 1. krogu končnice za Stanleyjev pokal ne bo niti ene "metle". Od leta 1987, ko je Liga NHL šla v končnici na serije s štirimi zmagami, se je že 13-krat zgodilo, da ni bilo niti ene serije z izidom 4:0 v zmagah. Foto: AP

Vegas zapravil vodstvo s 4:1, a v 94. minuti vseeno slavil

V Winnipegu je odločitev padla šele v drugem podaljšku, a na razočaranje domačih navijačev se je veselil Vegas. Zlati vitezi so sicer dolgo trdno nadzirali tekmo in so šli v zadnjo tretjino z vodstvom 4:1, a so Reaktivci zadeli trikrat, nazadnje vsega 22 sekund pred iztekom rednega dela, ko je Adam Lowry izsilil podaljšek. V prvih 20 minutah dodatka ni bilo gola, zato pa je v 94. minuti Michael Amadio izkoristil darilo domače obrambe in prinesel Vegasu vodstvo v seriji z 2:1.

Prvaki pokvarili prvo tekmo končnice v Seattlu

Po podaljšku je dišalo tudi na prvi tekmi NHL-končnice v Seattlu, saj je bilo po 40 minutah igre 3:3. A v zadnji tretjini sta se razigrala prva napadalca prvakov: Mikko Rantanen z dvema goloma in Nathan MacKinnon z na koncu odločilnim zadetkom sta prinesla Coloradu uspeh s 6:4 in vodstvo v dvoboju z 2:1 v zmagah.