Hokejisti Minnesote so se takole veselili prve zmage nad Vegasom. Foto: Reuters

V Las Vegasu v rednem delu ni bilo zadetkov. Srečanje je z edinim golom na tekmi v četrti minuti podaljška odločil Joel Eriksson Ek. Vratar Cam Talbot je zaustavil vseh 42 strelov na svoja vrata. Na drugi strani je Marc-Andre Fleury obranil 29 strelov.

Junak srečanja v Pittsburghu (3:4) je bil Kyle Palmieri, ki je dosegel odločilni zadetek v 17. minuti podaljška in priigal NY Islandersom uvodno zmago v seriji. To je bila prva zmaga Islandersov v Pittsburghu na petih tekmah v tej sezoni.

Gostje so bili blizu uspeha že v zadnji tretjini, ko je štiri minute in deset sekund pred koncem za 3:2 zadel Brock Nelson, a je veselje trajalo le 31 sekund, ko je Kasperi Kapanen poravnal na 3:3.

Brayden Point je bil mož preobrata na dvoboju Floride in Tampa Baya, ki je s 5:4 pripadel slednjemu. Point je dosegel izenačujoči zadetek v 53. minuti in nato poskrbel še za zmagovitega minuto in 14 sekund pred koncem. Uspešno se je na led vrnil Nikita Kučerov, ki je zaradi poškodbe kolka izpustil celotni redni del. Rus je v svojem prvem nastopu po 28. septembru dosegel dva gola.