Andrej Vasilevski je v tej seriji ubranil 97 odstotkov vseh strelov! Foto: Reuters

Alex Killorn je zadel v 28. minuti, prednost pa je podvojil Anthony Cirelli v 49. minuti. V vratih Tampe je blestel Andrej Vasilevski, ki je ubranil 31 strelov, premagan je bil le v predzadnji minuti.

Carolina je na obeh tekmah streljala precej več (skupaj je bilo kar 70:45), a je bil prav Vasilevski glavni vzrok, da sta se obe tekmi končali z 2:1.

"Ni bilo prvič, da smo zmagali v gosteh. Imamo precej igralcev, ki vedo, kaj morajo narediti v obrambi, da onemogočijo tekmeca. Psihično smo res na visoki ravni," je bil zadovoljen trener zmagovalcev Jon Cooper.