Anže Kopitar proti Vegasu: 27. gol sezone in –1, 3 streli v okvir vrat, en zgrešen, nalet, izgubljen plošček in 2 blokadi ter sodniški meti 6/14 (43 %) v 20 izmenah za 16:13 igre. Foto: Reuters

Los Angeles je pri Vegasu zaigral brez štirih poškodovanih igralcev prve postave in po dolgem času kapituliral že v prvi tretjini. Če so na prejšnjih 16 tekmah Kingsi le dvakrat prejeli več kot dva zadetka, je bila tokrat pri vodilni ekipi Pacifiške skupine in Zahodne konference popolnoma druga pesem.

Phil Kessel, Ivan Barbašev, Chandler Stephenson in Nicolas Roy (ob igralcu več) so po le 12 minutah igre poskrbeli, da je Vegas vodil s 4:0. Na začetku druge tretjine je zadel še Jonathan Marchessault za 5:0.

V 32. minuti je Anže Kopitar ob številčni prednosti dosegel svoj 27. gol sezone in vlil upanje, ki ga je hitro v 35. minuti ob igralcu manj okrepil branilec Vladislav Gavrikov. A nato vse do konca tekme ni bilo več golov, saj so Zlati vitezi strnili obrambne vrste, Kralji pa so napadali zaman.

Že dolgo ni bilo tako slabe tretjine

"Nismo bili pripravljeni igrati, kot smo se dogovorili. Mislim, da je bilo to precej očitno. Nocoj je šlo za ekipni poraz. Bilo je zelo malo igralcev, ki so bili angažirani že na začetku, in v tem letnem času ne moreš igrati tako. Že dolgo časa nismo imeli eno tako slabih tretjin, zato je malo ponižujoče, ko se zgodi. To ne bo dovolj dobro za preostanek sezone in končnico, a mislim, da se tega zavedamo," je bil jezen trener Kraljev Todd McLellan. "Težko se je bilo vrniti po takšnem zaostanku, v prihodnje se nam ne sme več zgoditi, kaj takšnega," je dodal Kopitar.

Seattle si je z zmago nad Arizono s 4:2 zagotovil prvi nastop v končnici v zgodovini kluba. Kraken kot 32. klub Lige NHL sicer v najmočnejši hokejski ligi na svetu igra komaj svojo drugo sezono. Foto: Reuters

Edmontonu se nasmiha prednost domačega ledu

Po četrtem porazu na zadnjih šestih tekmah, ki so jih vse odigrali znotraj svoje Pacifiške skupine, je jasno, da so Kralji izpadli iz boja za vlogo prvega nosilca končnice na Zahodu. Ob treh točkah zaostanka in z odigrano tekmo več pa se jim je močno izmika tudi prednost domačega ledu v 1. krogu končnice, kjer se jim znova napoveduje soočenje z Edmontonom, ki je lani na 7. tekmi v medsebojni izkoristil ravno igranje doma in napredoval kljub zaostanku z 2:3 v zmagah. Oilersi so Kingse ne nazadnje dvakrat premagali v zadnjem tednu.

V soboto doma proti prvakom

Do konca rednega dela Kopitarjevi Kralji igrajo v soboto proti prvaku Coloradu, ki se bojuje za 1. mesto Centralne skupine, v ponedeljek sledi doma soočenje z odpisanim Vancouvrom, za konec pa v četrtek gostovanje pri sosednjem Anaheimu, zadnji ekipi Zahodne konference.