Boleč poraz Vegasa, ki je doma nadstreljal New Jersey s 44:28, a izgubil z 2:3 in brez osvojene točke. Foto: AP

Vegas bi se z zmago nad New Jerseyjem približal Los Angelesu zgolj na točko, a Zlati vitezi so se opekli na domačem ledu z Vragi. V obup jih je spravljal vratar Andrew Hammond, ki je zbral kar 42 obramba za svojo sploh prvo zmago v dresu Devilsov. Ključni tretji gol gostov je v 48. minuti dosegel Jesper Boqvist, ki je najprej prestregel plošček, nato pa z izjemnim preigravanjem med tremi nasprotniki prišel do strela, s katerim je matiral švedskega rojaka v vratih Golden Knightsov Robina Lehnerja.

Šesta zaporedna zmaga Vancouvra

Sočasno se je Vancouver poigral z Dallasom, ki na Zahodu brani drugo povabilo v končnico. Canucksi so s 6:2 prišli že do šeste zaporedne zmage. Dvakrat je zadel prvi strelec Vancouvra,

Vancouver je v naletu, do konca rednega dela pa igra z Ottawo, pri Minnesoti in Calgaryju, nato doma s Seattlom in Los Angelesom, za konec pa gostuje pri Edmontonu. Foto: AP

ob vrnitvi po poškodbi je Brock Boeser 20. golu sezone dodal še dve podaji.

Vancouver je v naletu, na zadnjih 13 tekmah je zgolj dvakrat ostal brez vsaj ene osvojene točke, in zaradi tega še močno upa na končnico. Za Dallasom, ki torej drži drugi wild card Zahodne konference, šest tekem pred iztekom rednega dela Canucksi zaostajajo za pet točk, a še točko bližje je Los Angeles.

Bližje 3. mesto Pacifika kot "wild carda"

Kralji Anžeta Kopitarja držijo tretje mesto Pacifiške skupine, ki neposredno vodi v končnico, po 77 odigranih tekmah imajo 90 točk, medtem ko jih ima Vegas s 77 tekmami 87, Vancouver pa s 76 tekmami zdaj 86 točk.

Kingsi v noči na sredo gostujejo pri čezmestnem tekmecu Anaheimu, ki je že davno zunaj kombinacij za končnico, a zato je tudi že opravil spremembe tako ob prestopnem roku kot tudi potrdil kadrovske zamenjave po izteku sezone. Med drugim je igralsko upokojitev napovedal tudi kapetan Ryan Getzlaf, še zadnji izmed članov Racmanov, ki so leta 2007 osvojili Stanleyjev pokal.

Washington prekinil niz Colorada

Po devetih zmagah se je končal niz najboljše ekipe rednega dela. Colorado je doma klonil pred Washingtonom z 2:3, sredi zadnje tretjine je pri izenačenem izidu odločil zadetek Marcusa Johanssona.