Norvežani so izkoristili trenutke, ko so imeli na ledu igralca več. Pri njihovem prvem zadetku je bil na klopi Aleš Mušič, pri drugem Luka Vidmar in pri tretjem Robert Sabolič. Foto: Reuters
Rok Tičar
Hokejisti Slovenije so v skupini B edini brez točke. Vseeno imajo še možnosti za obstanek. Foto: Reuters
Robert Kristan
Robert Kristan je ubranil 21 strelov. Foto: Reuters
Blaž Gregorc Žiga Pance Klemen Pretnar in Jan Urbas
Slovenijo na letošnjem SP-ju čakata še dve tekmi, nedeljo proti ZDA, v ponedeljek pa z Dansko. Foto: Reuters

Norvežani so izkoristili svoje prve tri "power playe" in si z istim izidom kot predlani na SP-ju v Stockholmu že pred koncem druge tretjine zagotovili svojo drugo zmago v Ostravi. V 39. minuti je namreč branilec Jonas Holos (izbran je bil za igralca tekme) z natančnim udarcem z modre črte postavil končni izid. Slovenija je edini zadetek dosegla na začetku druge tretjine, ko je po podaji Anžeta Kopitarja izenačil Jan Muršak.

Naj Norvežani premagajo še Dance
V strelih je bilo 21:17 za Norveško, ki je s šestimi točkami že v "varnih vodah", Slovenija pa upa, da bo lahko v ponedeljek tekmo z Dansko začela z upanjem, da se reši izpada iz elitne divizije. Še prej jo v nedeljo čaka dvoboj z ZDA. Danci bodo v soboto igrali z Norveško, ki se bo borila za četrtfinale. Če bodo Danci zmagali, bodo (ob predpostavki, da bo Slovenija izgubila z ZDA) že nedosegljivi za Slovenijo.

Prva tretjina (0:1)
Selektor Matjaž Kopitar je v vrata poslal Roberta Kristana, ki je imel ob norveških protinapadih že takoj precej dela. Risi so prvo resnejšo akcijo izpeljali po sedmih minutah. Po lepem prodoru Jana Muršaka je sprožil Jan Urbas, vendar je bil vratar Lars Haugen zanesljiv. Edini zadetek je padel v deveti minuti, ko je moral na klop Aleš Mušič. Že po devetih sekundah številčne prednosti je od daleč sprožil Mathis Olimb, Kristan je bil pokrit, plošček pa je v gol med njegovimi nogami poslal Patrick Thoresen. Slovenci so bili v želji, da izenačijo, premalo konkretni.

Druga tretjina (1:2)
Po prvem premoru so Slovenci imenitno nadaljevali in že po 15 sekundah izenačili. Aleš Kranjc je dobil plošček v obrambni tretjini, podal Anžetu Kopitarju, ki je mojstrsko našel Jana Muršaka. Ta je krenil proti golu in svoj 12. strel na tem SP-ju spremenil v svoj prvi zadetek. Toda Skandinavci so hitro spet povedli. Po nespretnosti slovenske obrambe je "power play" izkoristil Anders Bastiansen, ki je ostal sam.

Slovenci so zlasti v 27. in 32. minuti močno pritiskali, sprožili nekaj strelov zapored, lepo je poskusil tudi kapetan Tomaž Razingar, toda plošček ni hotel v mrežo. Dobro minuto pred koncem druge tretjine, ko je bil zaradi nevarnega naleta izključen Robert Sabolič, je Jonas Holos udaril z modre črte, Mitja Robar je Kristanu zakrival pogled in Norvežani so izkoristili še tretjo številčno prednost. Streli po 40 minutah: 20:14 za Norveško.

Tretja tretjina (0:0)
V zadnji tretjini je po dveh minutah Roymark sam pridrsal pred Kristana, vendar zgrešil. Slovenci so se sicer borili, toda zadetka, ki bi jim vlival upanje na vsaj točko, ni bilo. Igra ni stekla, pravih idej v napadu ni bilo. Norvežani so imeli vse pod nadzorom, Slovenci pa so v zadnji tretjini sprožili le štiri strele. Štiri minute pred koncem je od daleč meril Sabahudin Kovačević, poskusil je tudi Robert Sabolič, a vratar Haugen (17 obramb) je ustavil vse poskuse. Niti poskus igre šest na pet na koncu ni obrodil sadov ...

ZDA z 1:0 premagale Dansko
Danska je na drugi tekmi večera "le" z 0:1 klonila proti ZDA. Američani so imeli veliko premoč, streli 41:21, a je v vratih Dancev blestel vratar Sebastian Dahm. Premagal ga je le Brock Nelson v 28. minuti.

V Ostravi ima svojega poročevalca tudi MMC. To je Toni Gruden, ki ga lahko spremljate tudi naTwitterju.