Ryan O'Reilly (desno) je v 57. minuti dosegel zmagoviti gol. Foto: Reuters
Nikita Gusev in Artjom Panarin
Rusa Nikita Gusev in Artjom Panarin se veselita vodstva z 2:0. Foto: Reuters
Jeff Skinner in Sergej Plotnikov
Kanadčani in Rusi so se že od prve minute naprej udarili s polno močjo. Na fotografiji Jeff Skinner in Sergej Plotnikov. Foto: Reuters
William Nylander
William Nylander (drugi z leve) je v 35. minuti povišal vodstvo Švedov na 3:1. Foto: EPA
Švedi dobili severnjaški derbi za finale
Hokejisti Kanade s 4:2 izločili Rusijo

Prvi gol je padel v 33. minuti, ko je celotna ruska peterica mojstrsko izigrala Kanadčane, tako da je Jevgenij Kuznecov na desni vratnici ostal sam in poslal plošček v nebranjeni del mreže. Malo pozneje je bil pri Kanadi izključen Wayne Simmonds, kar so Rusi znali kaznovati. Vadim Šipačjov je z desne strani podal na levo, kjer Nikita Gusev ploščka ni najbolje zadel, a dovolj dobro, da ga je za vratnico spravil za hrbet Calvina Pickarda. Razmerje v strelih po dveh tretjinah je bilo 23:19 za Ruse.

Scheifele po 17 sekundah zadel za priključek
Kanada je zadnji del začela na najboljši mogoči način, saj je Mark Scheifele že po 17 sekundah matiral Andreja Vasilevskega. Kanadčani so imeli na ledu igralca več. Nate Mackinnon je podal v sredino, kjer je Scheifele podstavil palico in presenetil Vasilevskega. Zadetek je dal Kanadčanom še dodaten zalet, tako da so v nadaljevanju oblegali vrata Vasilevskega. Rusi so si privoščili kar nekaj izključitev, ki pa jih javorjevi listi niso znali kaznovati.

Kanadsko obleganje obrodilo sadove
Kljub temu je izenačenje viselo v zraku. In v 56. minuti je Kanadčanom uspelo. Nate Mackinnon je pred vrati odvzel plošček Tkačjovu, nato pa ga za desno vratnico poslal za hrbet Vasilevskega. Manj kot dve minuti pozneje pa popoln preobrat. Rusi znova niso zmogli "počistiti" ploščka, do katerega se je dokopal Ryan O'Reilly in ga poslal v mrežo. Rusija je nato v igri na vse ali nič z ledu potegnila vratarja, a se ji je to maščevalo. Po napaki branilcev je Sean Couturier zatresel prazna vrata. Končno razmerje strelov 38:28 za Kanado.

Švedi dobili severnjaški derbi
V drugem polfinalu je Švedska s 4:1 premagala Finsko. Ta je v 5. minuti z golom Joonasa Kemppainena izenačila na 1:1, kar je bil tudi izid tretjine. V nadaljevanju so Švedi prevladali in si pot v finale stlakovali z zadetki Johna Klingberga, Williama Nylandra in Joakima Nordströma. Razmerje v strelih je bilo 41:23 za tri krone.