
Ilirija bo v sredo začela finale Lige ABA 2, dvoboje s sarajevsko Bosno pa, kot kaže, pričakuje v dobri formi. Varovanci Stipeta Modrića so že v prvi četrtini prevzeli pobudo in zanesljivo prišli do 21. zmage. Tako so na drugem mestu izenačeni s Krko. Rogaška se je z 18. porazom poslovila od domačih gledalcev. Naslednji teden bo odigrala zadnjo tekmo sezone v Šentjurju. Namreč ni se uvrstila med prvih sedem, ki gredo v četrtfinale.
Šest gostujočih košarkarjev je bilo dvomestnih. Z 20 točkami je bil najboljši Tim Tomažič, Kur Jockuch pa je zbral dvojni dvojček (12 točk in 10 skokov). Po poškodbi se je z osmimi točkami na parket vrnil reprezentant Mark Padjen. Z 20 točkami (6/7 za tri) je bil na domači strani najboljši nekdanji igralec Ilirije Maksim Gorbačov.
26. krog:
LTH CASTINGS – KRKA 71:104
Ahmedović 13; Jurković 19, Robinson 13.
KANSAI HELIOS – ZLATOROG T. LAŠKO 96:83
Mahkovic 21, Copot 18; Božak 13.
ŠENTJUR – GGD ŠENČUR 91:82
Brunčević 29, Šešlija 20; Petrovič 16.
ROGAŠKA – ILIRIJA 76:99
Gorbačov 20; Tomažič 20, Mikuš 15.
ECE TRIGLAV - TERME OLIMIA 89:64
Oman 21, Čabrilo 19; Stoimenov 14.
Vrstni red: Helios 48, Krka in Ilirija po 47, Terme Olimia 41, Šenčur, Šentjur in ECE Triglav po 38, Rogaška 34, LTH Castings 30, Zlatorog Laško 29.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje