Holden, Ukić
Roko-Leni Ukić ni zmogel zadržati Jona Roberta Holdna, naturaliziranega košarkarja Rusije. Foto: Reuters
Ioannis Bourousis in  Dimosthenis Ntikoudis
Grkom je odleglo, zdaj se bodo lahko zbrali za izločilne boje, v katerih bodo prekaljeni košarkarji še zelo nevarni. Foto: Reuters

Hrvati so prevladovali skozi celotni prvi del, a si nikakor niso mogli priigrati bolj otipljive prednosti, še več, na odmor so šli z le točko prednosti (42:41). Poškodba prvega organizatorja igre Marka Popovića sredi 1. četrtini se je izkazala za usodno za varovance Jasmina Repeše, saj so v nadaljevanju igrali le še Andrej Kirilenko (20) in druščina. Rusi so v obrambi zaustavili navezo Marin Rozić-Davor Kus in konec je bil predvidljiv (83:70).

Evropski prvaki so se le prebudili
Izid 1. četrtine tekme med Grčijo in Portugalsko (16:17) je namigoval na morebitno senzacijo, a so branilci naslova z nizom trojk razorožili nasprotnike (10/18 met za tri). Grki so do konca zanesljivo nadzorovali izid in se zasluženo veselili nastopa v četrtfinalu in osvojenega končnega tretjega mesta v skupini. Poraženec srečanja med Slovenijo in Litvo se bo tako v petek ob 21.30 pomeril z varovanci legendarnega Panagiotisa Giannakisa.

Španci v drugem polčasu nadigrali Izraelce
Po neuspehu na zadnji tekmi so slovenski južni sosedje čakali na razplet zadnjega srečanja med Španijo in Izraelom. Po koncu tekme so si oddahnili, saj so gostitelji EP-ja slavili z 99:73. V prvem polčasu ni kazalo na tako gladko zmago. Po 10 minutah so Izraelci vodili z 29:19 in imeli kar 91-odstotni met, v drugem polčasu pa so Španci z odlično obrambo in protinapadi razbili Izraelce in si zagotovili prvo mesto v skupini E. V zadnji četrtini so Izraelci potrebovali skoraj osem minut za prvi koš, medtem ko jih je Španija dosegla 19 in odšla na 93:68. V četrtfinalu bodo igrali z boljšim iz sredinega obračuna med Nemci in Italijani.