Nikola Mirotić je bil z 20 točkami prvi strelec Barcelone. Dodal je sedem skokov in štiri asistence. Foto: EPA

Panathinaikos je v prvem polčasu od zaostanka osmih točk prešel v vodstvo osmih točk (43:35). Vodstvo so nato povišali na 13 (48:35), Barcelona pa je do polčasa nekoliko znižala zaostanek (49:37).

Barcelona je po petih minutah igre v drugem polčasu po dolgem času povedla, polagal je Nikola Mirotić (54:55), tretjo četrtino pa je sklenila s +4 (64:68).

Zadnje četrtine Panathinaikos ni dobro začel, kar je izkoristila Barcelona. Po košu in prostem metu je 1:39 minute pred koncem po košu Mirotića vodila za devet točk (70:79).

Gostitelji so z agresivno obrambo uspeli znižati zaostanek, 20 sekund pred koncem je Nemanja Nedović ukradel žogo Mirotiću in zabil (79:81). Ravno Nedović je pet sekund pred koncem znova vlil upanje domačim navijačem, ko je zadel trojko "od table" (82:83). Kyleju Kuricu se ni zatresla roka pri izvajanju prostih metov (82:85). Nedović je z metom za tri iz težkega položaja neuspešno skušal izsiliti podaljšek.

To je osma zaporedna zmaga za Barcelono.

Delaney zgrešil trojko za zmago Milana
Obračun drugouvrščene in tretjeuvrščene ekipe, Reala iz Madrida in Olimpie iz Milana, je bil prav tako napet vse do konca.

Milančani so po trojkah Shavona Shieldsa in Luigija Datomeja 20 sekund pred koncem zaostajali le še za dve točki (72:74). Milano si je po dobri zamisli trenerja Ettoreja Messine izboril zadnji met za zmago, a Malcolm Delaney ni bil dovolj natančen pri metu izza črte (72:75).

Dragić brez točke v štirih minutah igre
Žalgiris s trenerjem Juretom Zdovcem in z Zoranom Dragićem (brez točke v dobrih štirih minutah igre, prispeval je po eno podajo in skok) je izgubil pri Unicsu v Kazanu s 53:66, Bayern München, tokrat brez Žana Marka Šiška, pa je na gostovanju pri Crveni zvezdi klonil z 81:78.

EVROLIGA - 16. KROG
FENERBAHČE – BASKONIA
75:53 (19:14, 24:14, 12:15, 20:10)
De Colo 17, Polonara 15, Vesely 13; Enoch 14.

PANATHINAIKOS – BARCELONA
82:85 (26:26, 23:15, 15:27, 18:17)
Nedović 18, Papapetru 16; Mirotić 20, Laprovittola 18, Davies 12.

66:53 (13:12, 13:11, 16:19, 24:11)
Hezonja 20 točk in 6 skokov, Canaan 11; Blaževič in Stelnieks po 9. Z. Dragić 0 točk (iz igre 0/2) v štirih minutah.