Trener Olympiacosa Giorgos Bartzokas je bil zelo jezen v tretji četrtini, a so se nato njegovi varovanci zbrali. Foto: EPA

Beograjčani so tretjo četrtino dobili kar s 26:10, s serijo trojk so si zagotovili deset točk naskoka (59:69). Gostitelji so izgubili številne žoge. Met jim nikakor ni stekel.

V končnici se je razigral Janulis Larentzakis, ki je s trojko in tremi prostimi meti izenačil na 79:79 dve minuti pred koncem. Alen Smaigaić je odgovoril z natančnim metom izza črte. Kostas Papanikolau je zadel dva prosta meta in znižal na 81:82. Kevin Punter je zgrešil 18 sekund pred koncem rednega dela, nato pa je Danilo Andjušić naredil popolnoma nepotrebno osebno napako nad Larentzakisom, ki je zadel dva prosta meta (83:82).

Sodniki spregledali očitno osebno napako Walkupa
Željko Obradović je vzel minuto odmora. Punter je preveč časa vodil žogo, Thomas Walkup ga je zelo agresivno pokrival, a mu je stopil na športno obutev. Sodniki tega niso videli in piskali so napako sredine igrišča. Razigrani Larentzakis je z dvema prostima metoma povišal na 85:82.

Željko Obradović je bil razočaran po drugem porazu ta teden. Prihodnji četrtek bo v Beogradu na sporedu veliki mestni derbi v Štark Areni. Zmaga nad Crveno zvezdo navijačem Partizana pomeni največ. Foto: EPA

Nunnally s trojko prehitel sireno
Partizan je imel še pet sekund za zadnji napad. Zach Leday je na levi strani lepo opazil Jamesa Nunnallyja, ki je s trojko ob pisku sirene izsilil podaljšek (85:85).

Grki odlično izvajali proste mete v podaljšku
V dodatnih petih minutah so črno-beli popustili v ključnih trenutkih. Punter je pol minute pred koncem izgubil žogo, Nigel Williams Goss pa je povišal na 94:91. Larentzakis in Walkup sta bila natančna pri prostih metih v zadnjih osmih sekundah podaljška in zmaga je ostala v Pireju.

Real v zadnji četrtini nadigral Milančane
Košarkarji madridskega Reala so dobili tudi četrto tekmo. Na domačem parketu so z 88:71 odpravili Milano. Gostje so sicer dobili uvodno četrtino, nato pa so Španci počasi prevzeli pobudo, zadnjo četrtino so dobili kar z 21:10. Sergio Llull je zadel pet trojk.

Asvel ostaja na dnu
Fenerbahče je ugnal Asvel Villeurbanne s 101:86. Gostje iz Francije so sicer vodili do sredine tretje četrtine, nato pa so Turki prevzeli pobudo in dosegli tretjo zmago, medtem ko Asvel ostaja brez.