Joan Penarroya je debitiral v Evroligi. Lani je vodil Valencio, letos pa se je Katalonec preselil na klop Baskonie. Foto: EPA

Baski, ki jih vodi nekdanji trener Valencie Joan Penarroya, so pobudo prevzeli v 14. minuti, ko so začeli serijo 14:0, s katero so si priigrali vodstvo 41:33. Prednosti zatem niso več izpustili iz rok. Medtem ko so gostje zbrali 24 podaj, so jih domači košarkarji le deset. Neustavljiv je bil Maik Kostar z 21 točkami in indeksom 31. Prvi strelec Valencie je bil Jasiel Ribero s 14, Prepelič pa jih je dal 12 (2/4 za dve, 1/2 za tri). Branilec slovenske reprezentance je v dobrih 17 minutah v statistiko vpisal še dve podaji.

Sorodna novica Evroliga s štirimi slovenskimi reprezentanti; Turki na lovu na Jugoplastiko

Evroligaško sezono je s porazom začel tudi Žan Mark Šiško z Bayernom. Fenerbahče, ki ga zdaj vodi sloviti Grk Dimitris Itudis, je v Münchnu slavil s 74:62. Gostje so vodili vso srečanje, največ v 37. minuti, ko je bila razlika 20 točk. Bavarce je drago stalo 19 izgubljenih žog, medtem ko jih je Fener zapravil le osem. Tonye Jekiri je bil s 15 točkami prvi strelec carigrajske zasedbe, v domači vrsti pa jih je 18 dal Othello Hunter. Šiško je igral 11 minut, vknjižil pa po dva skoka in podaji.

Real Madrid, ki v novo sezono vstopa močno okrepljen in sodi v najožji krog favoritov za končno slavje, se je namučil v Atenah, kjer je Panathinaikos ugnal z 71:65. Edy Tavares je bil s 14 točkami prvi strelec gostov, 13 pa jih je dodal Džanan Musa. Bosanski reprezentant je v zadnji četrtini s šestimi zaporednimi točkami popeljal kraljevi klub v vodstvo, nato pa je trojko 46 sekund pred koncem dvome o zmagovalcu razblinil Sergio Llull.