Zach Auguste se je izkazal v končnici, ko je v zadnjih 20 sekundah zadel štiri proste mete. Foto: FMP Meridian

V tej sezoni sta se moštvi prvič srečali v 3. krogu v Stožicah, FMP pa je bil boljši z 92:89 po podaljšku. Tokrat tekma ni bila odločilna, saj sta si obe ekipi že zagotovili nastop v končnici.

Ljubljančani so slabo odprli obračun v srbski prestolnici, FMP je povedel z 19:9, nato pa je popustil in prvo četrtino izgubil s 23:24. V drugi četrtini so zmaji blesteli in si priigrali prednost 14 točk (30:44). Ob odmoru so imeli 11 točk naskoka (34:45).

Izbranci Jurice Golemca so v drugem polčasu popustili, kar so gostitelji izkoristili in na začetku zadnje četrtini povedli z 62:60. V končnici se je tehtnica nagibala na eno in drugo stran, 42 sekund pred koncem pa je Edo Murić zadel trojko le levega kota in zmaje popeljal v vodstvo s 73:72.

Bryce Jones je bil najboljši strelec tekme. Foto: Liga ABA

Po domači minuti odmora je Bryce Jones 24 sekund pred koncem zadel za vodstvo FMP-ja s 74:73, po gostujoči minuti odmora pa so se igralci FMP-ja presenetljivo odločili za osebno napako nad Zachom Augustom, ki je do tistega trenutka zadel le tri od osmih prostih metov. 21 sekund pred koncem je bil obakrat natančen za novo vodstvo Olimpije s 75:74.

Pet sekund pred koncem je Danilo Tasić zadel enega od dveh prostih metov, Auguste pa je nato v zadnjem napadu prodrl v raketo in izsilil osebno napako. Naredil jo je Ebuka Izundu. Auguste je bil tri sekunde pred koncem znova obakrat natančen. Nenad Nerandžič ni zadel trojke ob pisku sirene in zmaji so se veselili devete zmage na zadnjih desetih tekmah v tem tekmovanju.

V ljubljanski ekipi je bil najučinkovitejši Auguste s 15 točkami, Blažič je v 16 minutah na parketu dosegel 13 točk.

Minute za igro smo ponudili vsem košarkarjem. Razigrali so se tisti, za katere smo mislili, da se morajo, poleg tega pa smo si priborili še dve točki," je povedal trener Jurica Golemac.

Prihodnjo soboto Igokea prihaja v Stožice
Ljubljanski in beograjski košarkarji so si mesto v končnici Lige ABA zagotovili že pred petkovo tekmo. Cedevita Olimpija je redni del sezone sklenila na četrtem mestu, v boju za mesto v polfinalu tekmovanja pa se bo pomerila z Igokeo, ki bo redni del sezone sklenila na petem mestu. FMP je zasedel šesto mesto, za vstopnico v polfinale pa se bodo Beograjčani pomerili z Budućnostjo.

Visok poraz Krke za slovo
Košarkarji Krke so se s porazom poslovili od Lige ABA. Zadnjeuvrščeno moštvo je sicer že 10. aprila ostalo brez možnosti za obstanek med regionalno elito. Novomeščani so doživeli 22. poraz, sezono so sklenili le s štirimi zmagami. Zadnje zmage v tem tekmovanju so se veselili 6. marca.

Tudi tokrat so izbranci Daliborja Damjanovića slabo začeli in si že po prvi četrtini nabrali zaostanek 13 točk. V drugi četrtini so se sicer približali na 22:27, a so se Srbi do polčasa znova odlepili (25:39).

V drugem polčasu se razmerje moči na parketu dvorane Leona Štuklja ni spremenilo. Gostje so v zadnji četrtini še nekoliko oplemenitili prednost in brez težav vpisali deseto zmago v sezoni.

Pri gostiteljih sta po 13 točk dosegla Leon Stergar, ki je ob tem pobral še devet skokov, in Jurij Macura. Dvomestno število točk je presegel tudi Rok Stipčević z 11. Pri gostih je Karlo Matković dosegel 14 točk in osem skokov.