Rok Stipčević je z dobrimi 18 točkami na tekmo drugi strelec lige. Foto: Krka/Drago Perko

V vseh tekmovanjih je sicer to že četrti zaporedni poraz Krke, ki jo po premoru za reprezentančne kvalifikacije čaka v jadranski ligi zelo zahteven razpored, saj bo najprej gostovala v Beogradu pri FMP-ju, nato pa se bo pomerila še s Crveno zvezdo, Budućnostjo, Igokeo in Cedevito Olimpijo. Borac, ki je Krko zdaj ujel na lestvici, je drugič zapored slavil v dvorani Leona Štuklja.

Adonis Thomas je ob debiju pustil dober vtis. Foto: Krka/Drago Perko

Gostitelji so zelo dobro začeli tekmo. Po rezultatu 9:8 so v dobrih štirih minutah naredili delni izid 19:4 in povedli za 16. Borac je odgovoril s serijo 9:0. V drugi četrtini so si varovanci Daliborja Damjanovića znova priigrali dvomestno prednost (37:25), toda zaključek polčasa je pripadel gostom, ki so se do odmora približali na 44:40. V tretji četrtini se je tehtnica nagnila na stran Borca, ki je povedel za pet, pred zadnjimi desetimi minutami pa je razlika znašala dve točki (65:67).

Po dobrem začetku zadnje četrtine je kmalu pobuda znova prešla na gostujočo stran. Dobrih pet minut pred koncem so košarkarji iz Čačka vodili za šest, ko sta ostali le še dve minuti, pa je bila razlika že 11 (82:93). Toda z osmimi zaporednimi točkami je Rok Stipčević vlil upanje Novomeščanom, toda 47 sekund pred koncem je izkušeni Dalmatinec s koraki zapravil napad, po katerem bi lahko izenačili. Hunter Hale in Marko Pecarski sta potrdila zmago Borca.

Stipčević je bil s 27 točkami znova zelo razigran. Izza črte je meta 7/9. ob tem je vpisal še sedem podaj. Jurij Macura se je izkazal z 18 točkami, z 11 in devetimi skoki pa Jan Kosi. Debitiral je tudi Adonis Thomas, ki je v petek okrepil Krko. Američan je prispeval 13 točk. Pri Borcu je prav točk 27 točk dosegel Hale. Obe zasedbi sta bili zelo razpoloženi pri metu izza črte. Krka je za tri metala 15/32, zasedba iz Čačka pa 15:31. Gostje, ki so izgubili le šest žog, so imeli bolj razigrane igralce s klopi, ki so dali 44 točk, domači pa le 19.

V derbiju kroga je Partizan s 75:66 premagal Budućnost, ki je klonila drugič na zadnjih treh jadranskih tekmah. Z 12 točkami se je izkazal Gregor Glas, ki je bil tretji strelec črno-belih.

Cedevita Olimpija v nedeljo ob 12.00 gostuje v Beogradu pri Megi. Tekmo boste lahko v neposrednem prenosu spremljali na TV SLO 2 in MMC-ju.