V Novem mestu presenečenja ni bilo. Budućnost, ki se bori za drugo mesto prvenstvene razpredelnice, je upravičila vlogo favoritov, tekma je bila izenačena le v prvem delu, gostje pa so si odločilno prednost priigrali v drugi četrtini.

Trinajsti poraz košarkarjev Krke

Krka je tekmo dobro začela, povedla je s 7:2. Gostje so izenačili (10:10). Novomeščani so vodili s +4 (18:14), Krka pa je z delnim izidom 0:6 prevzela vodstvo (18:20). V drugi četrtini so pobudo prevzeli Črnogorci (25:33). Marko Radovanović in Miha Cerkvenik sta bila natančna pri metu za tri za nov priključek (31:33). Krka je bila blizu nasprotnikom še pri izidu 34:38. Varovanci Andreja Žaklja so nato odgovorili z delnim izidom 0:11 za dvomestno prednost (34:49). Na odmor so odšli s prednostjo 18 točk (38:56).

Visoko vodstvo so ohranjali tudi v tretji četrtini (46:63). Ob koncu tega dela igre so prednost povišali na +23 (54:77). V zadnji četrtini so Novomeščani zaostajali za 19 točk (62:81), ob koncu pa so nekoliko znižali zaostanek (75:86).

Prvi strelec Krke je bil Jairus Hamilton, Brandon Paul jih je 20 dosegel za Budućnost.