Yogi Ferrell je ob 20 točkah (met iz igre 8:13) zbral še pet podaj, štiri skoke in dve ukradeni žogi (indeks 28). Foto: www.alesfevzer.com

Gostje so prvi dosegli koš, toda Olimpija je hitro prevzela vodstvo. Ko je imela ljubljanska ekipa sedem točk naskoka (21:14), so jih gostje skušali ustaviti z minuto odmora. Ta se jim je obrestovala, saj so z delnim izidom 2:10 ob koncu prve četrtine povedli (23:24).

V drugi četrtini se je izenačena igra nadaljevala, zmajem pa je prvim uspelo priti do nekoliko višje prednosti (43:36). Sedem točk prednosti so ohranjali (45:38, 47:40) in jo do polčasa tudi povišali na +9 (49:40).

Začetek tretje četrtine je prinesel prvo dvomestno prednost Cedevite Olimpije (54:43). Gostje so vztrajno nižali zaostanek, dobri dve minuti pred koncem tega dela igre so zaostajali za štiri točke (56:52). FMP se je približal na tri točke zaostanka (59:56), a je v pravem trenutku trojko zadel Rok Radović, za dve je zadel še Yogi Ferrell in Olimpija je v zadnjo četrtino vstopila s +9 (64:56).

Ferrell je s trojko odprl četrto četrtino (69:61), prednost pa so zmaji hitro povišali na +10 (76:66). Ferrell je zadel svojo drugo trojko za +13 (83:70). Varovanci Mira Alilovića gostom niso več dovolili, da bi se jim približali.

V primeru skupne zmage se bodo Ljubljančani v polfinalu srečali z zmagovalcem dvoboja Partizan – Studentski centar iz Podgorice. Preostala dva četrtfinalna para sta Crvena zvezda – Zadar in Budućnost – Mega. Beograjčani in Črnogorci vodijo z 1:0.