Z visoko zmago so varovanci Zorana Martića dobili tudi medsebojno primerjavo z Igokeo. V 4. krogu so bili v Laktaših gostitelji boljši s 83:72.

Za Ljubljančane je to dvanajsta zmaga v Ligi ABA, ki jih ohranja med prvimi štirimi ekipami na lestvici, Igokea pa je doživela peti poraz na zadnjih šestih tekmah.

Olimpija je ves čas nadzorovala potek srečanja pred 1120 gledalci v Stožicah. Dobila je vse četrtine in na koncu vpisala drugo najvišjo zmago v tej sezoni – višje je premagala le Triglav v pokalu Spar (+ 51) – ter dosegla najvišje število točk v sezoni v vseh tekmovanjih.

Glas zadel pet trojk
Med strelce se je vpisalo enajst igralcev Cedevite Olimpije. Najboljši strelec tekme je bil Gregor Glas z 19 točkami, zadel je pet trojk iz desetih poskusov, 17 jih je dodal Karlo Matković, Zoran Dragić je prispeval 16 točk (4/5 za tri).

Zmaji v drugem polčasu še bolj stopili na plin
Igokea je držala priključek osem minut (20:18), nato pa so Ljubljančani s sedmimi zaporednimi točkami končali uvodno četrtino. Dragić je s trojko prehitel sireno za vodstvo s 27:18 po desetih minutah. Do odmora je prednost še narasla (59:44).

V drugem polčasu Olimpija ni prav nič popuščala. Igokea na začetku zadnje četrtine dve minuti in pol ni dosegla točke. Nikola Radičević je s polaganjem povišal na 88:62 sedem minut pred koncem.

Grafiko zagotavlja sofascore.com

Glas: V drugem polčasu smo pristopili še agresivneje
"Držali smo se dogovorov, ki smo jih dorekli pred tekmo. Že od začetka smo dirigirali potek tekme. Tudi v drugem polčasu nismo padli, kar je zelo pozitivno. Pristopili smo še agresivneje. Zelo pozitiven izid. Imeli smo kakšno izgubljeno žogo preveč, a bomo poskušali odpraviti to," je povedal Glas.

Zoran Dragić je dodal: "Na vseh tekmah se trudimo. Kljub porazu na prejšnji tekmi smo že takrat pokazali borbenost. Vemo, da Igokea ni ista, kot je bila na začetku sezone. Trije glavni igralci so odšli, a to nas ni ustavilo. Nanje smo se dobro pripravili in dobro vstopili v tekmo."

Prihodnji teden gostovanji v Hamburgu in Podgorici
Olimpija bo naslednji dve tekmi igrala v gosteh. V sredo bo lovila prvo zmago v Evropskem pokalu v Hamburgu, prihodnjo soboto pa jih čaka gostovanje v Podgorici proti Studentskemu centru.