Cedevita Olimpija je po decembru 2019 prvič premagala Crveno zvezdo. Po dvoboju so se igralci vrnili na parket in pozdravili navijače – zbralo se jih je kar 9000. Foto: www.alesfevzer.com

Kar dve uri in 25 minut je trajal obračun, ki so ga začinili tudi sodniki, saj se je zadnji napad gostov v rednem delu končal s spornim košem in dosojeno osebno napako Zoranu Dragiću. Luka Mitrović je izkoristil darilo in zadel dodatni prosti met, kar je pomenilo petminutni podaljšek, v katerem je Olimpija le zlomila odlično evroligaško ekipo.

Cedevita Olimpija je hitro zaostajala z 0:7 in 7:19, toda nato je vzpostavila ravnotežje in na koncu po podaljšku strla evroligaškega tekmeca. Foto: www.alesfevzer.com

Polne Stožice so dale dodatno energijo
Junak je bil Edo Murić, ki je v podaljšku ob uspešni trojki zadel še dodatni prosti met za vodstvo s 84:78. Murić je bil z 21 točkami (trojke 4/6) prvi strelec Olimpije. "Težka tekma, povsem izmučen sem, a odlično občinstvo nas je poneslo. Igrati v polnih Stožicah, to so sanje. Vse se začne pri obrambi, ta nas je držala v igri," je za TV SLO povedal junak Olimpijine zmage.

Zvezda v prvih minutah nezgrešljiva
Cedevita Olimpija je slabo začela in zaostajala z 0:7 in 7:19, potem ko so bili gostje izjemno natančni, zadeli so svojih prvih pet metov za tri točke. Z vstopom Jacoba Pullna in Zacha Augusta je Olimpija vzpostavila ravnotežje, po prvi četrtini je bilo 24:29. V drugi četrtini je s trojko Murića z levega krila v 16. minuti prišlo prvo Olimpijino vodstvo (36:34). Yogi Ferrell je v zadnji minuti prvega polčasa končno prvič zadel iz igre (42:41), zadnjo besedo uvodnega polčasa pa je imel vendarle Ognjen Dobrić – s trojko je postavil izid polčasa 43:44.

Zadnji dve minuti podaljška
Stožice so videle pravi košarkarski spektakel, tekma je trajala dve uri in 25 minut. Foto: www.alesfevzer.com

Le 26 točk v tretji četrtini na obeh straneh
Le šest trojk je sprožila ljubljanska ekipa do polčasa, dvakrat je bila uspešna. Tretja četrtina je bila nervozna z malo koši (16:10), Olimpija je igrala agresivno obrambo in bila večinoma v rahli prednosti, ob vse glasnejših navijačih je Ferrell v 30. minuti zadel svojo prvo trojko, škoda le, da je Jaka Blažič zgrešil dva prosta meta. Pri tej prvini je bila sicer Zvezda res slaba, skupno je zadela vsega šest metov izmed 15 (40 %). Kakor koli, po treh četrtinah je bilo 59:54.

Sodniki razburili gledalce
V 37. minuti, ko na parketu sicer ni bilo več Jacoba Pullna (pet osebnih napak), je bilo izhodišče lepo, 71:62 je pomenilo najvišje vodstvo zmajev, toda z nizom Zvezdinih osmih točk je bilo v predzadnji minuti še vse odprto. Edo Murić je slabe štiri sekunde pred koncem zadel dva prosta meta. Zadnji napad gostov se je končal s spornim košem in dosojeno osebno napako Zoranu Dragiću, Luka Mitrović pa je zadel dodatni prosti met, kar je pomenilo petminutni podaljšek. V njem je uvodni točki s prostih metov dosegel Alen Omić, Olimpija pa vodstva ni več izpustila iz rok.

Zmaji pred 9.000 gledalci v Stožicah strli Crveno zvezdo po podaljšku
Kot da bi Muriću predstave Luke Dončića vlile neskončno energijo. V 35 minutah igre je dosegel 21 točk in zbral 7 skokov za indeks 27. Foto: www.alesfevzer.com

Golemac: Prikazali smo najboljšo obrambno predstavo v tej sezoni
"Bili smo zelo osredotočeni. Od sredine prve četrtine smo zaigrali mehko, zadnje tri četrtine in pol, vključno s podaljškom, pa smo prikazali najboljšo obrambno predstavo v tej sezoni. Edino na ta način lahko premagamo Crveno zvezdo. Zdaj se ne predajamo, v Beograd ne gremo z belo zastavo. Želimo si finala,” je poudaril trener zmajev Jurica Golemac.