V prvi četrtini se je kar devet igralcev Cedevite Olimpije vpisalo med strelce! Na fotografiji z žogo Zoran Dragić, ki je dosegel 14 točk. Foto: Cibona/Ivana Dergez

Ta konec tedna je v Ligi ABA rezerviran za tekme zadnjega (26.) kroga. Košarkarji Cedevite Olimpije, ki se borijo za četrto mesto pred končnico, so na petkovem gostovanju v Zagrebu pri Ciboni (ta že prej ni imela možnosti za četrtfinale) zanesljivo zmagali, ključno razliko pa so naredili v drugi četrtini (13:28). Olimpijin met iz igre je bil 58-odstoten (Cibonin 39-odstoten), velika razlika je bila tudi v skoku (20:49).

V prvi četrtini devet strelcev pri Olimpiji
Po prvi četrtini je bilo 20:24. Napad ljubljanske ekipe je bil zelo uravnotežen, kar devet igralcev se je v prvih desetih minutah vpisalo med strelce. Sredi druge četrtine je Olimpija zaprla poti do svojega koša, z delnim izidom 0:11 je povedla s 25:45. V nadaljevanju razlika ni več padla pod 10 točk. Center Aleksander Šaškov je dosegel 20 točk (iz igre 8/9), Omić in Dragić sta jih dodala po 14.

Prva tri mesta oddana, kdo bo četrti?
Slovenski prvaki, ki jim je v prejšnjem krogu nepričakovano spodrsnilo ob merjenju moči s Krko, zdaj upajo, da bodo v boju za 4. mesto na lestvici, ki prinaša prednost domačega igrišča v prvem krogu končnice. Mega, ki ima tako kot Olimpija 15 zmag, bo v soboto igrala pri Igokei. Zmaga Igokee bi pomenila, da bo Olimpija na koncu četrta. Prva tri mesta so že "oddana": vlogo prvega nosilca bo imela v končnici Crvena zvezda, drugega Partizan in tretjega Budućnost.

Dubaj prihaja "na Balkan"
Krkin sobotni dvoboj proti Borcu ne bo imel nobenega pomena. Po letošnji sezoni namreč ne bo izpadel noben udeleženec, novinec pa bo ob zmagovalcu Lige ABA 2 kljub nasprotovanju Partizana in Crvene zvezde še košarkarski klub iz Dubaja, ki ima resne namene, da se prek Lige ABA prebije v evropska tekmovanja in tudi tam igra pomembnejšo vlogo. Vodstvo lige je tudi dvignilo mejo števila udeležencev iz posamezne države, do zdaj je bila omejitev pet klubov iz ene države, po novem bo ta številka šest.