Prejšnjo nedeljo se je končal zmagoviti niz Olimpije, Cibona je bila boljša v dvorani Tivoli. A ta poraz ni ogrozil možnosti za končnico.

Za Cedevito Olimpijo je kapetan Jaka Blažič dosegel 20 točk, 17 jih je ob šestih podajah dodal Yogi Ferrell, 13 pa Edo Murić, ki je zbral še 8 skokov. Gruzijec Duda Sanadze je bil najboljši pri Borcu z 20 točkami, Hunter Hale je zadel štiri trojke in prispeval 18 točk.

Blažič: Porazdelili smo minutažo in v torek bomo vsi sveži

Zmaji precej boljši v prvem polčasu
Izbranci Jurice Golemca so precej bolje začeli srečanje pred 1500 gledalci v Stožicah. V 7. minuti so po trojki Blažiča povedli z 20:11. Po prvi četrtini so vodili s 30:24. Gostitelji so vseskozi narekovali ritem igre. Na glavni odmor so zeleno-oranžni odnesli 12 točk prednosti (49:37).

Borac se je prebudil ob koncu tretje četrtine
Olimpija si je sredi tretje četrtine nabrala najvišjo prednost na tekmi (60:44). Gostje iz Čačka so se skušali vrniti v igro, po 30 minutah so znižali na 69:60.

Yogi Ferrell ni imel strelskega večera. Zadel je le tri trojke iz desetih poskusov. Foto: www.alesfevzer.com

Ejim blokiral met Marinkovića izza črte
Še minuto in pol pred koncem ni kazalo na napeto končnico (81:73). Aleksa Novaković in Radovan Đoković sta znižala na 81:78. Blažič in Zach Auguste nista bila natančna, šest sekund pred koncem pa je Đoković z dvema prostima metoma ujel priključek (81:80). Tudi Blažič je zadel oba prosta meta in zadnji napad po minuti odmora je imel Borac. Ivan Marinković se je odločil za met za tri točke z desne strani, a ga je sijajno blokiral Ejim. Takoj zatem se je oglasila sirena.

Blažič: Iz te končnice se lahko nekaj naučimo
Lepa tekma za gledalce. Mi smo pričakovali malenkost bolj sproščeno končnico, a tekma je bila dobra, da se lahko iz njene končnice tudi nekaj naučimo. Zmagali smo, kar je glavno. Razdelili smo minutažo, tako da bomo v torek sveži. Nekateri igralci so prišli v ritem in upam, da bomo v torek pravi,” je povedal kapetan Blažič.

Preložene tekme brez vpliva na razplet rednega dela
V Ligi ABA morajo moštva odigrati še preložene tekme. Olimpijo čaka še obračun v Beogradu s FMP-jem. Olimpija je ne glede na razplet zasedla četrto mesto, v končnici bo najprej igrala z Igokeo.

Že v torek se začenjajo izločilni boji v Evropskem pokalu. Olimpija bo v osmini finala igrala s Türk Telekomom.

Ejim z blokado preprečil podaljšek v Stožicah

Krka popustila v drugem polčasu v Baru
Krka, ki nima več možnosti za obstanek, je izgubila v Baru, Mornar je bil boljši s 74:65. Novomeščani so zelo dobro odigrati prvi polčas, v drugem pa so močno popustili in dosegli le še 20 točk. Zdaj jih čaka le še sklepna tekma proti Megi.

V prvem delu tekme so Novomeščani vseskozi prednost, čeprav so jih domači pred koncem druge četrtine prvič ujeli pri 37:37. Krka je prvi polčas dobila za šest točk (39:45).

Izid je bil zadnjič izenačen pri 53:53, potem pa so črnogorski košarkarji dokaj zanesljivo nadzorovali tekmo in brez težav zmagali. Največ točk za Krko je dosegel Adonis Thomas (14), eno manj pa Andrej Stavrov.