Kapetan zmajev Jaka Blažič je dosegel 19 točk, blestel je predvsem v prvi četrtini, ko je dosegel 14 točk. Foto: Zadar/Zvonko Kučelin

Ljubljančani so imeli s Hrvati še neporavnane račune, saj je Zadar decembra slavil v Stožicah s 74:73 in še poglobil krizo zmajev. A tri mesece pozneje je Olimpija popolnoma drugačna ekipa. Proti Zadru je dosegla peto zaporedno zmago v jadranski ligi.

Odličen začetek ...
Cedevita Olimpija je tekmo začela zelo dobro, v treh napadih je zadela tri trojke (Yogi Ferrell eno, Jaka Blažić pa dve) za +5 (4:9). Met za tri točke je šel zmajem še naprej odlično od rok, svojo tretjo trojko je zadel kapetan Blažič, svojo prvo pa Edo Murić za povišanje vodstva na +9 (8:17).

Ljubljanski košarkarji so v drugi četrtini hitro povedli z dvomestno prednostjo (23:33). Trener Zadra je nalet Olimpije ustavil z minuto odmora. Po tej je Dominik Mavra zadel svojo tretjo trojko (26:33), a gostiteljem ni uspelo resneje zapretiti. Olimpija je na krilih Ferrella, ki je dosegel pet zaporednih točk, povedla za 13 točk (27:40). Ob odmoru so zmaji vodili za devet točk (34:43).

Zadar v tretji četrtini zapretil
Olimpija je po minuti in 15 sekundah igre v tretji četrtini vodila za 14 točk (34:48). Gostje so odgovorili z odlično serijo 11:3, prednost so več kot prepolovili (45:51). In tu se niso ustavili, po četrti trojki Mavre so zaostajali samo še za pet točk (48:53), Jurica Golemac pa je svoje varovance pozval na posvet. Antonio Jordano je bil eden od košarkarjev, ki so vodili Zadar do preobrata, zadel je svojo tretjo trojko za prevzem vodstva (54:53). Ljubljančani so strnili svoje vrste in znova povedli z višjo prednostjo (59:66), pred začetkom zadnje četrtine so znova vodili z dvomestno prednostjo (59:70).

V uvodu zadnjega dela igre se je Zadru uspelo približati na osem točk zaostanka (64:72), zmaji pa so nato zaigrali na vso moč, priigrali so si prednost 20 točk (68:88), zmagovalec je bil tako znan že tri minute in pol pred koncem.