Novi kapetan zmajev Edo Murić, ki je v tej vlogi nasledil Jako Blažiča, je bil z 18 točkami prvi strelec Olimpije pri zmagi nad Borcem. Foto: www.alesfevzer.com
Sorodna novica Beograjska velikana po sedmo zvezdico, zmaji osamljeni slovenski jezdeci

Borac, ki v prejšnjih štirih merjenjih moči Olimpije še ni premagal, je bil tudi na petem medsebojnem obračunu nemočen.

Zmaji so tekmo začeli s serijo 6:0. Enaka prednost je bila po trojki Marka Jeremića (9:3). Drugo ljubljansko trojko je zadel Amar Alibegović (11:6). Gostje so se v nadaljevanju približali na le dve točki zaostanka (13:11). Alibegović je s svojo drugo trojko povišal vodstvo zmajev na +5 (16:11). Aaron Harrison je prispeval tretjo ljubljansko trojko (21:17). Z delnim izidom 0:4 so gostje izenačili (21:21).

Zmaji so v drugi četrtini na krilih Eda Murića, ki je zadel tri trojke, prednost povišali na +8 (39:31). In niso se ustavili, največ so v prvem polčasu vodili za 14 točk (48:34, 50:36).

Cedevita Olimpija pred novo sezono

V tretji četrtini so zmaji prednost višali iz minute v minuto, vodili so za +20 (66:46), ob koncu tega dela igre pa že za 23 točk (75:52).

Prednost so varovanci Jurice Golemca ohranjali tudi v zadnji četrtini (90:70), na koncu so slavili s 17 točkami prednosti (98:81).

Kar pet zmajev je doseglo dvomestno število točk, med njimi največ Edo Murić z 18 točkami (4/7 za tri), po 17 sta jih dodala Alen Omić in Yogi Ferrell, 16 pa Amar Alibegović, 12 pa Aaron Harrison. Pri poražencih je bil daleč najbolj razpoložen Marko Radonjić s 26 točkami.