Olimpija je ves čas tekme lovila varovance Željka Obradovića in po trojki Ferrella prešla v vodstvo minuto in 13 sekund pred koncem z 79:77. Takoj je izid izenačil Kevin Punter, a je Ferrell odgovoril 28 sekund pred koncem. Ljubljančani so po zgrešenem metu Punterja dobili žogo, vendar so jo pet sekund pred koncem nespretno zapravili. Beograjčani so zdrveli v protinapad, toda znova se je na pravem mestu znašel Ferrell in jo izbil v avt. Do konca je ostalo še manj kot sekunda, a izid se ni več spremenil.

Košarka se je vrnila v Ljubljano
To je bil pravi praznik košarke, ki se je – zdaj lahko to z gotovostjo trdimo – vrnila v Ljubljano na velika vrata. Gledalci na razprodanih tribunah so uživali v pravem derbiju, ki je sovpadal s 75-obletnico ljubljanskega kluba. Retrodresi in tivolski hram s pet tisoč gledalci so obračunu dali še dodatno noto.

Na parketu je potekala prava bitka za vsako žogo. Partizan je vodil tako rekoč vso tekmo, vendar se ni mogel odlepiti na dvomestno prednost. Voz Beograjčanov je v prvem polčasu vlekel Aleksa Avramović (21 točk), v drugem delu Punter (18 točk). Ljubljančane je v igri držal predvsem najučinkovitejši igralec tekme Jaka Blažič, ki je vknjižil 25 točk. 14 jih je dosegel Zoran Dragić, po 13 Ferrell in Alen Omić. Olimpija je slavila kljub 20,7-odstotnem metu za tri točke (6/29).

Zadnji dve minuti tekme Olimpija – Partizan

19 točk Avramovića v prvem polčasu
V prvem polčasu je imel tako rekoč ves čas rezultatsko pobudo Partizan, ki pa si ni priigral izdatnejšega naskoka. Olimpiji je največ preglavic povzročal Aleksa Abramović, ki je že v prvi četrtini dosegel 11 od 23 točk Partizana.

Olimpija si je čestitala sama

Beograjčani so v drugi četrtini pobegnili za šest (26:32), a so jih Ljubljančani po minuti odmora hitro ujeli. Spet je Partizan ušel v zaključku prvega dela. V glavni vlogi je bil Avramović (19 točk v 12 minutah), ki je črno-bele popeljal do najvišje prednosti v prvem delu – sedem točk. Olimpija, ki je v prvem delu zadela le enega od 14 poskusov za tri točke, se je do polčasa približala na 43:46. Izstopala sta Blažič s 14 in Dragić z devetimi točkami.

Partizan vodil za osem pet minut pred koncem
Niti tretja četrtina ni prinesla preboja. Olimpija je izenačila na 46 z drugo trojko na tekmi. Zadel jo je Jaka Blažič. Na drugi strani je sedem zaporednih točk vknjižil Punter in Partizan je znova povedel za pet. Zeleno-beli so ves čas lovili tekmeca, in ko je kazalo, da so ga ujeli, je na sceno spet stopil Punter. Odlični Američan je v tretji četrtini vknjižil 11 točk. Pred zadnjimi desetimi minutami je bil izid 61:66.

Spektakel v razprodanem Tivoliju

Partizan je na začetku zadnje četrtine povedel z osmimi točkami, kar je bila najvišja prednost na tekmi. Ta naskok je znova vzpostavil pet minut pred koncem, ko je najprej zadel Punter in nato zabil še Lessort. Olimpijo sta v igro vrnila Blažič s trojko in Murić, ki je tri minute pred koncem znižal na 74:77. Sledil je napet zaključek, v katerem je bila spretnejša in srečnejša Olimpija. Partizan je od vodstva 69:77 v zadnjih 4:52 minute dosegel le dve točki.

24. krog:
CEDEVITA OLIMPIJA
- PARTIZAN
81:79 (22:23, 21:23, 18:21, 20:12)

Cedevita Olimpija: Pullen 3, Ferrell 13 (1:1), Murić 6 (2:2), Auguste 7 (1:5), Blažič 25 (11:11), Omić 13 (1:2), Dragić 14 (5:5).

Partizan: Punter 18 (2:2), LeDay 13 (3:3), Zagorac 4, Avramović 21 (2:5), Koprivica 2, Smailagić 6 (2:2), Lessort 4 (0:2), Trifunović 4, Madar 7.

Prosti meti: Cedevita Olimpija 21:26, Partizan 9:14.
Met za tri točke: Cedevita Olimpija 6:29 (Blažič 2, Ferrell 2, Pullen, Dragić), Partizan 8:31 (Avramović 3, LeDay 2, Punter 2, Madar).

Sorodna novica Serija neporaženosti idealna popotnica za nedeljski spektakel s Partizanom