Amar Alibegović je bil prvi strelec Olimpije z 20 točkami. Iz igre je metal 9/10. Foto: KK Cedevita Olimpija/Tine Ružič

Prvi polčas je minil v izenačeni igri, Ljubljančani pa so si občutnejšo prednost devetih točk priigrali prav v končnici prvega dela.

Čeprav je Cibona v tretji četrtini grozila, varovanci Jurice Golemca vodstva niso uzpustili iz rok.

V zadnji četrtini so prvič pobegnili z dvomestno prednostjo po delnem izidu 8:0 in šestminutnem strelskem mrku tekmeca. Srečanje so brez večjih težav pripeljali do konca.

Pri Olimpiji je bil z 20 točkami najučinkovitejši Amar Alibegović. Točko manj je prispeval Josh Adams. Po 11 točk sta dosegla Edo Murić in Marko Jeremić.

Cedevita Olimpija bo naslednje tri tekme igrala v Stožicah. Prihodnji teden bo v torek v evropskem pokalu gostila nemški ratiopharm Ulm, v nedeljo jo čaka derbi s Partizanom, 14. decembra pa še obračun z italijansko Brescio.