Košarkarji Cedevite Olimpije so prvič v sezoni dosegli zaporedni zmagi v enem tekmovanju.

To je bila šele peta zmaga Ljubljančanov v novi sezoni. V Evropskem pokalu so po petih nastopih še brez uspeha, tri poraze so doživeli v superpokalu Lige ABA, eno zmago pa so vknjižili v slovenskem superpokalu.

Zmaji zdržali pritisk v končnici
Cedevita Olimpija je povedla s 4:0. Gostje so hitro prevzeli pobudo, povedli so za devet točk (14:23). Olimpija je počasi topila zaostanek, po trojki Klemna Prepeliča so gostje vodili za tri točke (20:23).

Drugo četrtino so zmaji začeli s serijo 7:0, pet jih je dosegel DJ Stewart, in znova so varovanci Andree Turchetta (na klopi nadomešča glavnega trenerja Simoneja Piangianija, ki ima zdravstvene težave) vodili (27:25). Prepelič je zadel svojo drugo trojko (32:29). DJ Stewart je bil še naprej razpoložen, ekipo je vodil do naskoka šestih točk (43:37). Tolikšna je bila prednost Ljubljančanov tudi ob polčasu (45:39).

V tretji četrtini so gostje dihali za ovratnik Olimpiji, ki pa je s pozitivno serijo znova povedla za sedem točk (56:49). Trojka Gregorja Glasa je na noge dvignila navijače v Stožicah (61:54). Jaka Klobučar je svoj prvi koš dosegel iz polaganja, kar je zmajem prineslo prednost devetih točk (65:56).

To prednost so ohranjali tudi na začetku zadnje četrtine (69:60), a vztrajni gostje so z delnim izidom 0:5 ujeli zmaje (69:66). Olimpija je na krilih Prepeliča, ki je v zadel svojo četrto trojko, vodila za osem (74:66). Olimpija je minuto in pol pred koncem povedla za 10 točk (82:72). Gostje so se z delnim izidom 0:6 znova približali (82:78). Ostalo je še 47 sekund, a nobena izmed ekip ni več zadela, tako da se je zmage veselilo ljubljansko moštvo.

Pri zmagovalcih so bili razpoloženi DJ Stewart in Karlo Matković (oba po 18 točk) ter Klemen Prepelič (14 točk).

Turchetto: "Odigrali smo dobro tekmo"
Andrea Turchetto, pomočnik glavnega trenerja Cedevite Olimpije: "Zelo veseli smo zmage, v regionalni ligi nam gre precej dobro. Odigrali smo dobro tekmo. Na začetku smo bili v igri v obrambi malenkost mehki, a na tem še delamo. V drugi četrtini nismo izgubili nobene žoge, s čimer sem zadovoljen, saj Borac rad igra agresivno, krade žoge in nato teče v protinapade. Vseh 40 minut smo igrali dobro, imeli smo nekaj napak v igri v napadu, ko smo izgubili žoge, in s tem tekmecu dovolili, da se vrne v igro za zmago. Uspeli smo zadržati prednost, obenem smo dobili veliko točk za analizo, ostati pa moramo pozitivni in še naprej delati, da dosežemo zadane cilje."

Za Cedevito Olimpijo je bila to četrta in zadnja tekma v nizu pred domačimi gledalci. V evropskem pokalu bo 7. novembra gostovala v Benetkah, v regionalnem tekmovanja pa pri FMP-ju (11. 11.).