Koper Primorska še čaka na zmago v Ligi ABA. Foto: Koper Primorska/Aleksander Golob

V dvoboju vodilne in zadnje ekipe Lige ABA so varovanci Andreja Žaklja pokazali veliko boljšo predstavo kot v prejšnjem krogu, ko so izgubili proti Ciboni z 41 točkami razlike in v 40 minutah dosegli vsega 50 točk.

Koprčani so bili večino časa dostojen tekmec evroligaški zasedbi iz Beograda.

V prvih petih minutah je bila tekma izenačena (9:10), nato so gostje zaigrali bolje in prvo četrtino zaključili s 14 točkami prednosti (14:28). Ob polčasu so gostje vodili za 11 (38:49).

Po vrnitvi na parket so Koprčani začeli manjšati zaostanek, po koncu tretje četrtine so zaostajali še za pet točk (60:65). V 34. minuti so po košu Radulovića gostom že dihali za ovratnik (66:69), a so ti odgovorili s serijo 0:6 (66:75).

Slabe štiri minute pred koncem so gostje po košu O'Bryanta znova povedli z dvomestno prednostjo (69:79), ki je zadostovala za miren zaključek tekme.

Trener Kopra je v igro poslal osem košarkarjev, med njimi pa je izstopal Jurij Macura s 17 točkami in 17 skoki. Pri gostih sta po 16 točk dosegla Taylor Rochestie in Ognjen Dobrić.