Kendrick Perry je zadel šest trojk v uvodnih treh četrtinah, a to ni bilo dovolj za zmago Olimpije. Foto: www.alesfevzer.com

Ljubljančani so v sredo v Beogradu izgubili šele po napeti končnici, tokrat pa niso imeli možnosti za uspeh proti razigranim rdeče-belim, ki so zdaj v najboljšem položaju na lestvici, saj je Mornar ugnal Budućnost s 100:92.

Pri Olimpiji je bil edini razpoložen Kendrick Perry, ki je dosegel 29 točk v treh četrtinah, zadel šest od devetih metov za tri točke. Pri rdeče-belih je Ognjen Dobrić prispeval 26 točk, prav tako je bil šestkrat natančen izza črte, Jordan Loyd pa 21 točk.

Perry poskrbel za vodstvo Olimpije
V uvodni četrtini je blestel Perry, ki je zbral 12 točk in Olimpija je po desetih minutah vodila s 23:20. V drugi četrtini so Beograjčani precej bolj zavzeto odigrali v obrambi. V zadnjih treh minutah pred odmorom so si z delnim izidom 12:2 priigrali lepo prednost (32:44).

Zmaji popustili v zadnji četrtini
Olimpija se je v tretji četrtini približala na 56:63, a sta Dejan Davidovac in Dobrić na začetku zadnjega dela igre zadela izza črte. Sredi zadnje četrtine je skušal Jurica Golemac z dvema minutama odmora vzeti zalet gostom, a zmajem ni nič uspevalo v napadu. Poleg Dobrića se je razigral še Jordan Loyd in Crvena zvezda je imela štiri minute pred koncem neulovljiv naskok (64:80).

Jurica Golemac je drugič v štirih dneh čestital Dejanu Radonjiću za zmago. Foto: www.alesfevzer.com

Golemac: Imeli smo nekaj utrinkov, to pa je bilo premalo
"Mi žal nismo bili pravi, igrali smo le ob določenih trenutkih. Žoge si nismo podajali dobro, tudi v igri v obrambi nismo bili pravi. Zvezda te prisili v takšne stvari, saj gre za odlično ekipo, ki zelo dobro igra v obrambi. Izgubili smo 16 žog, v skoku pa nismo uspeli parirati. Imeli smo nekaj utrinkov, to pa je žal premalo za zmago nad Crveno zvezdo," je poudaril trener Jurica Golemac.

Tudi Perry je bil razočaran: "Ko proti ekipi, kot je Crvena zvezda, napraviš toliko napak, boš to na koncu plačal. Ta poraz moramo požreti in delati dalje, saj sta pred nami še dve tekmi. Popraviti moramo napake in na naslednji tekmi na parket stopiti pripravljeni."

V torek izjemno pomembna tekma v Zagrebu
Do konca rednega dela bo Olimpija igrala še s Cibono v torek v Zagrebu in z Mego Soccerbet 27. aprila v Stožicah. Dve zmagi zmajem zagotavljata nastop v končnici.