Zadar, ki je po štirih zaporednih porazih odpustil slovenskega trenerja Aleša Pipana, je po zamenjavi trenerja, Pipana je nasledil Ante Nazor, dosegel še drugo zaporedno zmago v regionalni ligi. S tem so se izenačili po številu zmag z novomeško Krko.

Ta je igro nadzorovala v prvi četrtini, ko je vodila za osem točk (18:10). V drugi četrtini so gostje prevzeli vodstvo, Krka pa je v tem delu povsem zatajila, saj je dosegla le dva koša iz igre, in na odmor so odšli s štirimi točkami prednosti (32:36).

V tretji četrtini so Zadrčani ves čas ohranjali vodstvo, največ so vodili za sedem (51:58). Krka je tekmece popolnoma ujela pet minut pred koncem (67:67), tri minute pred koncem pa so po dolgem času spet povedli (72:69). Sledila je dramatična končnica, v kateri so Novomeščani zgrešili štiri ključne proste mete. S trojko Domna Bratoža so 33 sekund pred koncem zaostajali za točko (77:78). Krka je imela dva poskusa za vodstvo in zmago.

Luka Lapornik se je prehitro odločil za met za tri točke, v skoku v napadu pa je imela Krka še popravni izpit, ki pa ga tudi ni sklenila s košem; Dino Cinac je s strani poskusil za tri točke.