Košarkarje Krke lahko le še čudež reši pred izpadom. Do konca rednega dela morajo dobiti vse tri tekme, hkrati pa upati, da bo njihov edini tekmec v boju za predzadnje mesto, ki vodi v razigravanje za obstanek, Split, izgubil preostali dve preizkušnji. Foto: Krka/Drago Perko

Budućnost je bila v prvi četrtini boljša. Začela je z delnim izidom 0:5, po skoraj petih minutah igre pa je vodila že z dvomestno prednostjo (3:15). Največ so gostje, ki so bili natančni pri metu za tri točke, vodili za 15 točk (9:24). Krka je ob koncu tega dela igre z delnim izidom 4:0 znižala zaostanek (13:24).

V drugi četrtini je Krka zaigrala bolje v obrambi, zaostanek je še dodatno znižala (19:28). Budućnost je odgovorila z delnim izidom 0:4 za +13 (19:32). Danilo Nikolić je dosegel peto trojko črnogorske ekipe za +15 (20:35). Varovanci Aleksandra Džikića so povišali prednost na +23 (22:45). Miha Lapornik in Rok Stipčević sta z dvema zaporednima trojkama prisilila Džikića v minuto odmora (28:45). Gostje so na odmor odšli z zanesljivo prednostjo (30:49).

Tretjo četrtino so gostje po tehnični napaki Leona Stergarja ob koncu prvega polčasa začeli z zadetim prostim metom in novim napadom, ki so ga uspešno zaključili za +22 (30:52). Črnogorci so se v nadaljevanju poigravali s Krko, povedli so s 26 točkami prednosti (36:62). Dalibor Damjanović je skušal ustaviti nalet črnogorske ekipe, ki je vodila za 25 točk (41:66), z minuto odmora. Andrej Stavrov je ob zvoku sirene zadel trojko (44:66). Enako je odgovoril Kendrick Perry za +25 ob začetku zadnje četrtine (44:69).

V tej se je pri Krki izkazal Stavrov z dvema trojkama in košem, Krka je z ugodno serijo tako znižala zaostanek na 19 (55:74). A gostje so hitro znova povedli za 25 točk (58:83). Krka je na krilih Stipčevića, ki je zadel dve zaporedni trojki, na koncu popravila vtis, razlika je na koncu znašala le 12 točk.

Krka tik pred izpadom iz Lige ABA

Upanje Krke še ni popolnoma izgubljeno
Po današnjem Krkinem porazu so bile oči Novomeščanov uprte k obračunu Split – FMP. A na srečo Novomeščanov so trikratni evropski prvaki, ki imajo dve zmagi več od Krke, obenem pa imajo boljšo bero na medsebojnih obračunih, po podaljšku izgubili proti srbski ekipi, tako da upanje Krke še ni dokončno izgubljeno.

Novomeščani so v tej sezoni dobili le štiri tekme, vse na domačem parketu, od tega tri v prvih šestih krogih. Od konca oktobra so nato na 16 obračunih slavili le enkrat. Iz Lige ABA so nazadnje izpadli pred petimi leti, nato pa so v sezoni, ki je sledila, osvojili prvo izvedbo ABA 2 in se ekspresno vrnili v prvi rang regije.