Zmajem se ni uspelo še tretjič v nizu v regionalnem tekmovanju rešiti v končnici srečanja. Potem ko so v prejšnjih krogih slavili po dveh podaljških proti Megi Bemax in s košem v zadnji sekundi proti Ciboni, so morali tokrat priznati premoč Igokei, ki je dobro izkoristila nihanja v igri gostiteljev in v zadnjih minutah zadržala prednost.

Začetek sicer ni bil slab, toda ljubljanski gledalci so bili lahko zadovoljni le z uvodno četrtino. Nekoliko višjo prednost so zmaji hitro zapravili. V tretji in zadnji četrtini so košarkarji Igokee spretno kaznovali bledo predstavo gostiteljev. Vse več zgrešenih metov in izgubljenih žog je tehtnico kmalu nagnilo na stran gostujoče ekipe, ki je vodila s 60:55, a so se takrat v končnici tretje četrtine približali Ljubljančani. Odločitev je tako padla v zadnji, v kateri pa varovanci Slavena Rimca niso popravili vtisa.

Igokea je bila vedno korak pred njimi, gostiteljem je zadnjič dovolila, da se približajo na 76:77, potem pa so spet prevzeli pobudo. Mirno so zaključevali napade, medtem ko so se zmaji zaletavali in skušali na silo spremeniti potek tekme. Po trojki nekdanjega košarkarja Olimpije Save Lešića za vodstvo Igokee s 83:76 minuto pred koncem pa je bilo dokončno jasno, da bodo gostitelji doživeli četrti poraz v Ligi ABA.

Najboljši je bil pri Olimpiji Codi Miller-McIntyre z 22 točkami, tri manj je dosegel Jaka Blažič, pri gostih pa je bil najbolj razpoložen Lešić s 27 točkami. Naslednjo tekmo bo ljubljanska zasedba igrala v soboto, ko bo gostovala pri Partizanu.

Primorska je v soboto klonila pred Budućnostjo, Krka pa v ponedeljek gostuje pri Crveni zvezdi.