Košarkarji Krke so na gostovanju v Beogradu doživeli petnajsti poraz v Ligi ABA. Foto: Partizan NIS

Partizan je tekmo začel z delnim izidom 5:0. Krka je potrebovala skoraj štiri minute za prvi koš, zadel je Jure Škifić (5:2). Beograjska ekipa je zaigrala še bolje, prišla je do dvomestne prednosti (16:6), kar je Daliborja Damjanovića prisililo, da vzame minuto odmora. Ta je pomagala, saj so Novomeščani naredili delni izid 0:5 (16:11).

Krka je v drugi četrtini hitro izenačila, trojko za izenačenje je zadel Roderick Camphor (21:21). Gostitelji so po posvetu s trenerjem odgovorili s serijo 6:0 (27:21). Pri metu za tri točke je bil nato uspešen Nejc Barič (27:24). Partizan je s serijo 8:0 znova vodil z dvomestno prednostjo (35:24). Po strelskem mrku Krke je Rok Stipčević zadel trojko (35:27). A Partizan je nadaljeval dobro igro, povedel je za 14 točk (41:27). Do polčasa je novomeška ekipa znižala zaostanek (41:33).

Tretjo četrtino je Partizan odlično začel, znova je vodstvo povišal na 14 točk (52:38). V nadaljevanju je beograjska ekipa večkrat vodila za 17 točk (58:41). Vodstvo so povišali na +21 (69:48).

Na začetku zadnje četrtine je Partizan vodil za 22 točk (75:53). Štiri in pol minute pred koncem pa je prednost Partizana znašala že 25 točk (80:55). Za toliko so Beograjčani vodili tudi slabe tri minute do konca (88:63). Tekmo so gostitelji mirno pripeljali do konca, na koncu je na semaforju pisalo 91:67.

Krka se znova bojuje za obstanek v Ligi ABA, do konca pa ima še štiri tekme, od tega naslednje tri doma – Budućnost, Split, Crvena zvezda – ter v zadnjem krogu gostovanje pri FMP-ju. Dalmatinci in slednji so ob Borcu, Ciboni in Zadru njihovi tekmeci v boju za obstanek.

Cedevita Olimpija brez tekme
Košarkarji Cedevite Olimpije bi se morali v nedeljo ob 17.00 v Stožicah na obračunu 24. kroga Lige ABA pomeriti s Crveno zvezdo MTS, tekma pa je zaradi pozitivnih primerov na novi koronavirus v beograjski zasedbi prestavljena.

24. krog:
PARTIZAN
- KRKA
91:67 (16:11, 25:22, 31:20, 19:14)
Thomas 17, Perkins 13, Jaramaz 12, Trifunović in Janković po 11; Camphor in Škifić po 13, Stipčević in Barič po 11.

Helios Suns brez boja obstal v Ligi ABA 2

Zaradi epidemične situacije, ki je ekipam onemogočila nastope v polnih postavah ali celo igranje tekem, v letošnji sezoni ne bo razigravanja za obstanek v Ligi ABA 2, je sporočilo vodstvo tekmovanja.

Tako je edini slovenski predstavnik, Helios Suns, ki je v rednem delu zasedel zadnje mesto, že končal tekmovanje v regionalni ligi. Kot je zapisano v sporočilu za javnost, bodo lahko vse ekipe tekmovanje nadaljevale v prihodnji sezoni, če si bodo uvrstitev v Ligi ABA 2 priigrale prek državnih prvenstev ali prejele povabilo organizatorja.

Tekmovanje v Ligi ABA 2 se bo nadaljevalo za najboljše ekipe, saj bo prvak napredoval v elitno druščino, drugouvrščeno ekipo pa čakajo dodatne kvalifikacije s trinajsto ekipo iz Lige ABA.