Miha Lapornik se je na prvi tekmi izkazal za dobro okrepitev pri Krki. Foto: Zadar/Zvonko Kucelin

Tudi Zadar je imel v zadnjem obdobju težave z okužbami z novim koronavirusom. Dalmatinci so se oddolžili Krki za poraz v prvem delu lige, po katerem je sledila menjava na trenerskem mestu, moštvo pa je prevzel Vladimir Anzulović, ki je še do lanskega marca vodil Novomeščane. Zadrčani so dosegli četrto zmago na zadnjih šestih tekmah, Krka, ki je klonila devetič zapored in ostaja še brez gostujoče zmage, pa je pri treh. Ob 12 porazih je tako še naprej predzadnja (13.).

V dresu slovenskih pokalnih prvakov je debitiral občasni reprezentant Miha Lapornik, ki se je izkazal z 18 točkami. Laščan je zadel štiri trojke iz devetih poskusov, prav tolikokrat je bil iz sedmih uspešen Adonis Thomas, ki je bil z 22 točkami prvi gostujoči strelec. Ujel je tudi osem odbitih žog. Kar 11 skokov je zbral Rok Stipčević. Zadrčan v novomeški ekipi je dodal 14 točk. Na klopi je presedel le 14 sekund.

Krka je v Ligi ABA zadnjič zmagala konec oktobra. Foto: Zadar/Zvonko Kucelin

Po zaslugi razigranega Thomasa je Krka dobila prvo četrtino s 24:19, Američan pa je dosegel kar polovico gostujočih točk. Ko je bil v 13. minuti natančen izza črte, je Krka povedla za osem, na odmor pa odšla s prednostjo štirih točk. Po dveh minutah nadaljevanja so gostitelji povedli prvič po uvodnih 3:0. Novomeščani so po zaslugi dobrega meta za tri (13/27, 46 %, Zadar 25 %) povedli tri minute in pol pred koncem tretje četrtine za štiri. Dalmatinci, ki so izgubili polovico žog manj od dolenjskih košarkarjev (7:14), so v dveh minutah in pol naredili serijo 11:0, pred zadnjimi desetimi minutami pa so si priigrali pet točk naskoka.

Zadnjo četrtino je Zadar odlično začel in povedel za deset, toda nato po zaslugi dobre Krkine obrambe kar šest minut ni zadel. Varovanci Daliborja Damjanovića so naredili delni izid 11:0 in s košem Hasahna Frencha tri minute pred koncem povedli z 68:67. Dario Drežnjak je odgovoril s petimi zaporednimi točkami, nato je po izgubljeni žogi Krke zadel še Trevor Thompson. Nekaj upanja je Krki vlila trojka Stipčevića, toda ko je ostalo še 46 sekund, je bil natančen Justin Carter, ki je odločil o zmagovalcu.

Drugi slovenski predstavnik v regionalnem tekmovanju, Cedevita Olimpija, bo v ponedeljek ob 18.00 gostila Crveno zvezdo. Tudi v tem krogu je covid poskrbel za prestavitev ene tekme. Zaradi okužb v moštvu Cibone je preloženo gostovanje Zagrebčanov v Beogradu pri Partizanu.