Rok Stipčević je trenutno prvi strelec Lige ABA. Foto: Mega Basket/Ivica Veselinov

Krka je zapravila lepo priložnost za prekinitev negativnega niza na gostovanjih pri Megi, saj je imela tako ob koncu rednega dela kot v podaljšku usodo v svojih rokah, a je zapravila odločilne napade. Tako kot ob zmagi prejšnji teden nad Mornarjem je bil znova zelo razigran Rok Stipčević, ki je dosegel 25 točk. V Sloveniji rojeni Dalmatinec je zadel pet trojk, v statistiko pa vpisal še šest skokov in štiri podaje. Odlično je odprl podaljšek, na koncu pa zgrešil tri mete za vodstvo in posledično zmago Krke. Dvomestno število točk je zbral še Luka Lapornik, 15. kapetan je ujel tudi osem odbitih žog. Skok je sicer Krka dobila z 41:34.

Po spodbudnem začetku je Krka povedla za štiri, toda Mega je že v prvi četrtini prevzela pobudo in po prvih desetih minutah vodila za tri. Najvišja domača prednost je bila v drugi četrtini sedem točk, ob odmoru pa znova tri. Stipčević je v prvem delu dosegel 14 točk, sta pa imela oba novomeška centra, Jurij Macura in Hasahn French, po štiri osebne napake.

Hitro sta po vstopu v igro v drugem delu prejela peti. Krko je po petih minutah tretje četrtine v vodstvo vrnil Lapornik, ki je lepo prodrl pod koš. Mega je odgovorila in pred zadnjimi desetimi minutami vodila za pet. Na začetku zadnje četrtine je novomeški kapetan za novo prednost zadel dve trojki zapored. Znova so domači košarkarji hitro odgovorili in v 34. minuti povedli za šest, dve minuti pred koncem pa je razlika znašala štiri točke.

Pri Megi je bil s 17 točkami najboljši Scoochie Smith. Foto: Mega Basket/Ivica Veselinov

Toda Krka je po uspešni obrambi in košu Jana Kosija pred zadnjo minuto izenačila. Nato je bil izza črte uspešen Matej Rudan, ko je ostalo še 30 sekund, pa je z velike razdalje odgovoril Stipčević. Mega je zadnji napad zapravila, Krki je ostalo še nekaj sekund, a Lapornik ni prišel do izdelanega meta.

Stipčević je podaljšek odprl s petimi zaporednimi točkami, toda potem se je Krki ustavilo in v zadnjih štirih minutah in 20 sekundah ni več zadela. Mega je povedla s prostima metoma Boriše Simanića dve minuti pred koncem podaljška in zgrešila naslednje tri mete iz igre, česar pa Novomeščani niso izkoristili. Stipčević je bil najprej neuspešen v prodoru, potem za tri, v zadnji akciji na tekmi pa je že prišel mimo Simanića, toda znova zgrešil v prodoru.

Cedevita Olimpija bo v ponedeljek ob 18.00 gostila FMP. Tekma bo v neposrednem prenosu na TV SLO 2 in MMC-ju. V naslednjem krogu čez teden dni bo Krka gostila Zadar.