Roderick Camphor je v devetem nastopu v Jadranski ligi popravil svoj strelski rekord na 15 točk, ki jih je dosegel ob 50-odstotnem metu iz igre, kar je njegov prav tako najboljši dosežek v tej sezoni. Foto: www.alesfevzer.com

Prva četrtina je z 19:18 resda pripadla gostom iz Kopra, ki so največ vodili za pet točk. A Primorska je bila enakovredna Krki le do 15. minute, ko je bilo nazadnje izenačeno na 23:23. Prvi strelec Novomeščanov Roderick Camphor je zadel trojko in Dolenjci niso več izpustili vodstva iz svojih rok.

Do sredine 3. četrtine so Koprčani še grozili, po trojki Luke Vončine so znižali na 38:36, a nato se je zaostanek le še povečeval. Svetla točka je bil Urban Durnik z 19 točkami, kar je njegov rekord v Jadranski ligi.

Zmagovalci so si na drugi strani enakovredno delili breme, ob Camphorju, ki je s 15 točkami postavil svoj mejnik v Ligi ABA, sta dvomestno število točk dosegla še Rok Stipčević (14) in Luka Lapornik (11). Pred zadnjo četrtino je Krka povedla za 18 točk in zadnjih 10 minut je bilo le še formalnost.

Prihodnji teden Krko v petek čaka gostovanje v Splitu, pred tem pa v torek tekma slovenskega prvenstva s Triglavom. Koper Primorska bo v sredo v slovenskem prvenstvu doma gostil Šenčur, čez osem dni v ponedeljek pa ga v Ligi Aba čaka gostovanje pri Borcu.

Krka v tretji četrtini strla Koprčane

Budućnost prva porazila Crveno zvezdo
Če ima Koper Primorska že devet porazov in nobene zmage, pa vodilni Crveni zvezdi ni uspelo doseči devete zmage. V soočenju neporaženih jih je v Beogradu v dramatični tekmi ugnala Budućnost s 67:65. Črnogorci so zaradi epidemičnih odpovedi sicer igrali šele šesto tekmo.

V prvem polčasu je pri gostih blestel Nikola Ivanović, ki je takrat dosegel vse svoje točke – 20. Budućnost je vodila največ za osem, ob koncu se je prednost topila, Walden je 27 sekund pred koncem zadel oba prosta meta in znižal na 65:67. Res je Ivanović zgrešil še enkrat, a zato je na drugi strani met za tri točke v zadnji sekundi zgrešil tudi prvi strelec Beograjčanov Davidovac.