Luka Lapornik je s črte prostih metov potrdil zmago Krke. Foto: Borac/Duško Radišić

Novomeščani so po Zadru prav tako v gosteh ugnali še Borac. Zanje je bilo to drugo zaporedno gostovanje v Srbiji, kjer so ostali vse od tekme z Mego v Beogradu, ki so jo izgubili po napeti končnici. Tokrat so zaključek srečanja varovanci Vladimirja Anzulovića odigrali bistveno bolje in pobegnili z dna jadranske lestvice. Borac medtem ostaja le pri presenetljivi zmagi nad Partizanom v uvodnem krogu. V petih dneh je klonil še proti drugi slovenski ekipi, saj je bil v nedeljo poražen v Stožicah.

Jure je bil izjemno razigran v Čačku. Foto: Borac/Duško Radišić

Igralec tekme je bil brez dvoma Jure Škifić, ki je blestel z 28 točkami in odličnim metom iz igre (8/9 za dve, 4/5 za tri). Dalmatinec je že v prvi četrtini dosegel 11 točk, ko si je Krka tik ob koncu priigrala najvišjo prednost do tedaj sedmih točk. V 14. minuti, ko je izza črte zadel Rod Camhpor, je povedla z dvomestno prednostjo, tudi na delni domači izid 7:0, ki je sledil, pa je odgovorila s trojko. Škifić je nadaljeval v podobnem ritmu in polčas končal z 21 točkami, Krka pa je, potem ko je Borac prišel že na -2, ob odmoru vodila za devet. Odličen je bil novomeški odstotek meta iz igre (ob koncu 58,5-odstoten, sredi druge četrtine pa celo več kot 75-odstoten za dve in več kot 60 za tri).

V tretji četrtini so gostje najprej povedli z dvomestno razliko, toda kmalu so se razigrali domači košarkarji, ki jim je stekel met za tri. Šest trojk so dali v tem delu igre, dvakrat prišli na -1, tri točke pa je znašal njihov zaostanek pred zadnjimi desetimi minutami. V zadnji četrtini so bili še dvakrat natančni za tri, ko je Nemanja Todorović, ki je izza črte metal 5/6, izenačil na 72. Ko je Bryce Jones s prodorom in z dodatnim prostim metom tri minute in pol pred koncem popeljal Borac v vodstvo, je odgovor našel Nejc Barič s trojko. Nato je Adin Vrabac ukradel žogo Jonesu, še dvakrat pa zadel v raketi. Pomemben koš je prispeval še Škifić, po zgrešeni trojki Jonesa je bil za tri neuspešen tudi Barič, a je Luka Lapornik šest sekund pred koncem ujel odbito žogo v napadu, novomeški kapetan pa je s črte prostih metov potrdil zmago.

Koper Primorska bo v soboto gostila Mego, Cedevita Olimpija pa v nedeljo Igokeo.