Zadar je dobil obe medsebojni tekmi v tej sezoni. Foto: KK Zadar/Zvonko Kucelin

Krko prihodnji konec tedna čaka izjemno pomemben dvoboj v Jadranski ligi, ko bo v Novem mestu gostoval Mornar. Zasedba iz Bara je trenutno zadnja na lestvici in ima s tekmo manj le eno zmago manj kot vrsta Gašperja Okorna. Konkurenca na drugi strani beži za dve zmagi, tako da se Novomeščanom znova obeta krčevit boj za obstanek.

Zadar, ki je slavil devetič v sezoni, je igral brez košarkarjev z najvišjo minutažo, najučinkovitejša igralca lige, Luke Božića in Mateja Ramljaka, ki je statistično drugi najboljši posameznik dalmatinske vrste. S po 16 točkami sta bila najboljša domača strelca Karlo Žganec in Lovro Mazalin. Dario Drežnjak jih je dodal 14, slovenski košarkar v dresu hrvaške ekipe Petar Vujačić pa 11.

Krka nemočna v Zadru

Pri Krki je bil s 14 najboljši Miha Cerkvenik, dvomestno število točk pa je vpisal še Marko Radovanović 13. Zadrčani so v obarvanem delu parketa dosegli 28 točk, še enkrat več od gostov, za dve pa so metali več kot 74-odstotno. Dobro so izkoristili tudi 17 izgubljenih novomeških žog, po katerih so dali 28 točk.

Krka je vodila le po uvodni trojki Radovanovića. Že do konca uvodne četrtine so si gostitelji priigrali dvomestno prednost, ki je v 14. minuti narasla na 20. Cerkvenik je s tremi zaporednimi trojkami v zadnji minuti in pol prvega polčasa do odmora približal na 34:28, Radovanović pa je v tretji minuti drugega dela zadel za -4.

Po trojki Leona Stergarja je 13 minut pred koncem razlika znova znašala le štiri, v dveh minutah pa je nato Zadar napravil serijo 8:0, po kateri domače vodstvo ni bilo več ogroženo. V zadnji četrtini je bil novomeški zaostanek ves čas dvomesten, 19 je znašal dobrih pet minut pred koncem in gostitelji so brez težav vpisali novo zmago.