Temple Gibbs je odigral svojo najboljšo tekmo v Krkinem dresu. Foto: FMP Meridian

Za Novomeščane je bil to že četrti regionalni poraz zapored, hkrati pa tudi tretji v Beogradu v tej sezoni, saj sta jih predtem premagala tudi Mega in Partizan. Črno-beli so ob Budućnosti edini, ki so letos na kolena spravili FMP. Košarkarji iz Železnika so tako vpisali že osmo zmago v sezoni in so trenutno najprijetnejše presenečenje lige.

Kljub nizu porazov in temu, da je proti panterjem, ki jih je tako na 13 tekmah premagala le dvakrat, izgubljala že za 23, pa nekaj upanja Krki lahko vliva zadnja četrtina, ki jo je dobila za devet. Slovenski pokalni prvaki so se močno približali, toda za preobrat jim je zmanjkalo časa in moči. S 24 točkami se je izkazal Temple Gibbs, ki je bil zelo vroč, saj je izza črte metal kar 7/9. Rok Stipčević je dodal 17 točk, to pa sta bila tudi edina dvomestna Novomeščana.

Krka bo v naslednjem krogu gostila Crveno zvezdo. Foto: FMP Meridian

Po izenačeni prvi četrtini so gostitelji pobudo prevzeli v drugi. Med 14. in 16. minuto so najprej naredili serijo 9:0, tik pred koncem prvega polčasa pa še 8:0, tako da so na odmor odšli z 19 točkami naskoka (54:35). Na začetku drugega dela, ko je FMP tretjo četrtino odprl s štirimi zaporednimi točkami, je bila razlika najvišja na tekmi. 23 je znašala tudi ob koncu 29. minute. Gibbs je s trojko ob koncu tretje četrtine napovedal vrnitev Krke.

Američan je novo zadel na začetku zadnje četrtine, ob tem pa še izsilil osebno napako. Sicer je bil v zadnjih desetih minutah štirikrat uspešen izza črte. Štiri minute pred koncem je Stipčević poskrbel, da je bila po dolgem času razlika manj kot deset točk (77:68). Novomeščani so se z delnim izidom 8:0 približali na 81:76. Ostalo je še 107 sekund, po uspešni obrambi pa so celo imeli napad za še zmanjšanje zaostanka, toda Stipčević je zgrešil za tri. V zadnji minuti so gostje popustili, FMP pa je zanesljivo vpisal novi dve točki.

Cedevita Olimpija bo v nedeljo ob 12.00 gostila Zadar. Tekmo boste lahko v neposrednem prenosu spremljali na TV SLO 2 in MMC-ju.