Rok Stipčević je v prvem polčasu dosegel 11 točk ob metu za tri 3/4, v drugem polčasu pa ni uspel izboljšati svojega strelskega učinka. Foto: SC Derby

Center Vasilije Baćović je v 37. minuti zadel svojo drugo trojko v sezoni jadranskega tekmovanja, nato je bil s črte prostih metov dvakrat natančen Justin Edwards, prednost SC Derbyja pa je narasla na 79:71. S svojo 20. točko je dvoboj sredi predzadnje minute odločil Fletcher Magee (82:74). Najboljši strelec Krke je bil s 14 točkami Jurij Macura.

Kar 32 točk Krke v prvih desetih minutah
Potem ko je bilo na prvem merjenju moči v Novem mestu 87:70, je bila Krka v Podgorici v prvem polčasu na dobri poti do uspeha. Zlasti uvodno četrtino je odigrala z izjemno moštveno igro in z izjemno napadalno učinkovitostjo (predvsem v raketi), po domiselni akciji centrske naveze Macura – Kosi je bilo po desetih minutah 16:32.

Erick Neal (iz igre 7/15) se je izkazal s 24 točkami in 7 podajami. Foto: SC Derby

14 asistenc Krke do odmora
Prednost je narasla celo na 20 točk (16:36), toda gostiteljem je nato uspel delni izid 15:2. S trojko Roka Stipčevića za 36:48 je Krka spet zadihala, Derbyju (vodi ga Andrej Žakelj) pa se je uspelo do polčasa približati le na šest točk zaostanka (42:48). Krka se je do polčasa izkazala z zelo natančnim metom (za dve točki 14/16) in s 14 asistencami (Derby le 3).

Povsem zmedena igra v tretji četrtini
V tretji četrtini je Krka močno padla, dosegla je le 6 točk (ob eni asistenci), tako da je bilo po 30 minutah 64:54. Pri zaostanku 15 točk (69:54) se je zdelo vse izgubljeno, toda Krka je zmogla še en udarec in z delnim izidom 0:11 je bila spet v igri za zmago. SC Derby je nalet odbil z delnim izidom 5:0 (Baćović, Edward), s trojko pa je Krkino usodo zapečatil Magee.

Krko čaka boj za obstanek
Branilec Erick Neal je spet dokazal, da je prava ekipa Studentskog centra, prispeval je 24 točk. Krka, ki z izkupičkom 3-14 skupaj s Splitom zaseda dno lestvice in ji grozi izpad iz lige, ima do konca še devet tekem, že naslednje tri pa bodo zelo pomembne. Najprej bo Krka gostila Cibono in Split, nato jo čaka gostovanje pri Borcu.