Ljubljančani so v Jadranski ligi še neporaženi. Pravi test jih čaka v nedeljo, ko bodo gostovali v Beogradu pri Partizanu. Foto: www.alesfevzer.com

Še v prejšnji sezoni je bil to največji slovenski derbi, vendar so se obubožani Primorci pred novo sezono komajda izognili stečaju, tako da so ostali brez večine igralskega kadra. To pa se je poznalo na parketu.

Koprčani so bili kos Olimpiji le do sredine druge četrtine. Po zaostanku za deset so se približali le na dve točki zaostanka (31:33), kar je prisililo trenerja Jurico Golemca k minuti odmora. Po njej je Olimpija prestavila v višjo prestavo in razlika je le še naraščala. Ob polčasu je bila prednost Ljubljančanov že 15 točk.

Cedevita Olimpija povozila Koprčane v Bonifiki

Dokončno so se Primorci zlomili v tretji četrtini, v kateri so dosegli le šest točk. Olimpija je neusmiljeno polnila koš nasprotnika in pred zadnjimi desetimi minutami vodila za 36. Največja razlika na tekmi je bila 39 točk (84:45) na uvodu zadnje četrtine, ki so jo gostitelji izgubili le za točko. V zadnjih minutah so priložnost dobili tudi mlajši ljubljanski košarkarji.

Pri Kopru je bil z 21 točkami najučinkovitejši Luka Vončina, pri Olimpiji pa je bilo šest igralcev, ki so dosegli dvomestno število točk. Največ točk (17) je dosegel Kendrick Perry.

Razlika v kakovosti je bila očitna, fantom čestitam za odlično energijo. Tekmeci so nam odlično parirali prvih deset ali 12 minut, nato pa smo dokazali, da imamo daljšo klop ter večjo kvaliteto. Odpočili smo lahko nosilce, mlajši igralci pa so dobro izkoristili priložnost, ki so jo dobili. Tudi v naprej morajo dobro delati, da bodo dobili še kakšno,” je tekmo oceni Golemac.